vibank.pl > Porady finansowe > Inwestycja w bordowskie wino – zakup en primeur

Inwestycja w bordowskie wino – zakup en primeur

Luty 22, 2012

Francja słynie z produkcji win-jakościowo najlepszych na świecie. Trunki pochodzące z renomowanych winnic bordowskich, każdej wiosny stają się obiektem pożądania koneserów, kolekcjonerów oraz co ciekawe inwestorów.

Każdego roku zauważalny jest wzrost popytu na wina. Sprzedaż tego szlachetnego trunku z bordowskich piwinic wzrosła w ostatnim roku o ponad 30 procent. Nie raz pisaliśmy na łamach naszego serwisu o walorach inwestycyjnych wina. Inwestycja w wino to prawdziwa gratka dla osób chcących pomnożyć dynamicznie i bezpiecznie własny kapitał. Renoma bordowskiego wina to dodatkowy bodziec do wzrostu cenowego, a co za tym idzie stopy zwrotu.

Producenci z Bordeaux oferują sprzedaż win w formie en primeur- zakup wina jeszcze przed butelkowaniem. Taka umowa nakłada na producentów obowiązek dostarczenia zamówionej ilości wina w skrzynkach, kiedy wino dojrzeje. Duże stopy zwrotu z tej inwestycji wynikają przede wszystkim, z nabycia wina jeszcze przed jego szeroką dystrybucją. W ten sposób klienci partycypują w zysku już od początku wzrostu ceny „butelki” francuskiego” trunku.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Xelion

Jest to biuro doradztwa finansowego, które zostało założone w 2003 roku przez Bank Pekao S.A i Grupę Kapitałową UniCredit. Prezesem...

Zamknij