vibank.pl > Wiadomości finansowe > Najlepsza inwestycja na marzec 2012 – inwestycja w cukier

Najlepsza inwestycja na marzec 2012 – inwestycja w cukier

Marzec 5, 2012

W ciągu najbliższych tygodni, inwestycją godną uwagi mogą być kontrakty na cukier. Światowe rynki notują ograniczoną podaż tego produktu. Konsekwencją takiego stanu rzeczy będzie wzrost cen kontraktów na cukier.

Sytuację skomplikowała przede wszystkim niekorzystna pogoda w Brazylii. Światowego potentata cukrowego-25 procent światowej podaży. Zła aura pogodowa pokrzyżowała także produkcję w Chinach-9 procent światowej podaży. Ograniczone dostawy cukru z tych krajów, zmniejszą dostępność cukru na wielu rynkach. Raiffeisen Centrobank, od 2007 roku emituje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych specjalne certyfikaty strukturyzowane. Jest to doskonały sposób na pośrednią inwestycję w surowce i żywność. W ramach oferty Raiffeisen Centrobanku znajdziemy certyfikaty strukturyzowane oparte np. o taki instrument bazowy jak cukier.
Szczegóły inwestycji:
– nazwa certyfikatu: RCSUGAOPEN
– instrumentem bazowym jest cukier: naśladowanie zmian cen kontraktów terminowych na cukier, które notowane są na NYBOT
– bez terminu zapadalności
– certyfikaty notowane w polskich złotych
– spread do 5 proc.
– minimalna wielkość oferty animatora: tysiąc sztuk

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Fundusze złota w Investors TFI

Podstawową funkcją ekonomiczną złota jest przechowywanie realnej wartości pieniądza-szczególnie w chwilach załamania gospodarczego. W złoto można inwestować na różne sposoby.

Zamknij