vibank.pl > Porady finansowe > Zalety inwestycji w nieruchomości

Zalety inwestycji w nieruchomości

Październik 19, 2011

Pieniądze w nieruchomości mogą lokować osoby o różnym profilu inwestycyjnym. Nie jest prawdą stwierdzenie, że jest to inwestycja zarezerwowana dla najbogatszych. Wszystko zależy od rodzaju nabywanej nieruchomości oraz formy inwestowania naszych oszczędności. Rynek nieruchomości jest naprawdę szeroki. Przykładowo można się pokusić na garażu, działki budowlanej, gruntu rolnego, domu, lokalu mieszkalnego lub nieruchomości komercyjnej. Alternatywą mogą być także fundusze nieruchomości. Istnieje również parę sposobów finansowania zakupu nieruchomości: własne nagromadzone środki pieniężne, obce finansowanie w postaci kredytów hipotecznych lub leasing. Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze zalety inwestowania w nieruchomości:
– duża stopa zwrotu i małe ryzyko inwestycyjne
– możliwość uzyskiwania zysku również w czasach dekoniunktury(ponieważ na stopę zwrotu nie wpływa jedynie wartość nieruchomości lecz również jej walory użytkowe)
– popyt na rynku przewyższa podaż
– doskonała forma zabezpieczenia kapitału: długowieczność nieruchomości
– narzędzie realnej ochrony wartości pieniądza

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Investors TFI

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Investros działa na polskim rynku od 1998 roku. Na początku spółka była znana jako DWS Polska TFI....

Zamknij