www.vibank.pl > Aviva

Aviva

Grupa Aviva Sp. z o.o należy do międzynarodowej instytucji ubezpieczeniowo-finansowej Aviva(I w Wielkiej Brytanii i VI na świecie ubezpieczyciel). Dawniej Aviva figurowała w Polsce pod nazwą Commercial Union. Jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce i działa od 1992 roku. Z usług Avivy korzysta obecnie ok. 3,5 miliona klientów.

Grupa Kapitałowa Aviva zarządza aktywami o wartości przekraczającej 70 miliardów złotych. Aviva zajmuje się głównie oferowaniem indywidualnych ubezpieczeń na życie i inwestycji o horyzoncie długoterminowym. Do pozostałych obszarów działalności tej instytucji finansowej należą grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe zarówno dla firm jak i osób fizycznych, fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia zdrowotne.

Klienci indywidualni mają także możliwość zakupu drogą internetową pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych. Według rankingu instytucji finansowych „Rzeczpospolitej”, Aviva była najlepszym towarzystwem ubezpieczeń na życie w 2010 roku, w Polsce. Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o wyniki finansowe i rentowność.

No votes yet.
Please wait...

Opinie2 komentarze

 

  1. polisa ubezpieczeniowa mieszkania napisał(a):

    Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym Towarzystwem Ubezpieczeń to proszę o opinię!Wiem, że wszelkie informacje na temat oferty mogę zaczerpnąć z internecie, ale chodzi mi o opinię kogoś kto przeżył „ją” na własnej skórze 😉 Kupiłem mieszkanie na kredyt i muszę ubezpieczyć nieruchomość. Czy warto tutaj?

  2. ubezpieczenie turystyczne w Aviva napisał(a):

    Nie wiem jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem nieruchomości, jednak to co mogę z pewnością polecić to ubezpieczenie turystyczne. Szczególnie ciekawa oferta jest dla klientów Banku Zachodniego. Mogą oni wykupić polisę ubezpieczeniową bezpośrednio ze swojego konta. Podobnie sprawa wygląda przy ubezpieczeniu majątkowym.

    Dlaczego polecam Avivę? Niestety miałam wypadek będąc na wakacjach. Konieczna była hospitalizacja. Ubezpieczyciel bez problemu pokrył wszystkie koszty związane z karetką, pobytem w szpitalu jak również zakup lekarstw. Nie było problemu również z otrzymaniem odszkodowania, które pokryło moją rehabilitacje. Być może Aviva nie jest najtańsza ale z pewnością jest pewną firmą. Aha dodam jeszcze, że warto czasem zapłacić więcej i wybrać nieco droższą opcję. Nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. A koszty leczenia za granicą są naprawdę wysokie.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja pieniędzy w złote monety – gdzie kupić

Inwestowanie w monety ze złota - gdzie można kupić złote monety? Ceny złota notowane na giełdach w dużym stopniu warunkują...

Zamknij