www.vibank.pl > Bezpieczne inwestowanie pieniędzy

Bezpieczne inwestowanie pieniędzy

Maj 30, 2011

Zbieranie oszczędności to jedno, jednakże ich pomnażanie to już zupełnie inna historia. Albowiem trzeba znaleźć taki sposób, który najbardziej nam odpowiada. I jeśli nie boimy się ryzyka i możliwości utraty pieniędzy, ale jednocześnie chcemy i liczymy na większe zyski to zdecydowanie powinniśmy rozpocząć swoją przygodę z giełdą. Nie jest to rzecz dość prosta.

Trzeba pamiętać o tym, że nie można tak sobie pójść i zainwestować. Trzeba otworzyć specjalny rachunek. A następnie inwestować z głowa. Pieniądze można powierzyć w ręce specjalistów, za co oni pobierają odpowiedni procent od zysków. I tak jest to korzystniejsze niż próbowanie swoich sił bez żadnego przygotowania. Oczywiście można mieć szczęście, jednakże z pewnością nie będzie ono trwało długo.

Oczywiście istnieje wiele innych rozwiązań. Nikt nie powiedział, że trzeba zainwestować na giełdzie czy zapoznać się bliżej z FOREXem. Można przecież zdeponować pieniądze w banku i liczyć na pewne zyski. Mniejsze, bo wiadomo, że oprocentowanie dziś pozostawia wiele do życzenia, jednakże pewniejsze. Nie trzeba się martwić utrata kapitału i pieniądze na dobrą sprawę zawsze można mieć pod ręką, bowiem jest to możliwe z kontami oszczędnościowymi i lokatami dziennymi.

Nie ma co ukrywać, że jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie możliwość wybierania pieniędzy w każdym momencie, nie odkładają dodatkowych środków na koncie, żeby móc je wykorzystać na czarną godzinę. A wybierać jest z czego, bowiem banki prześcigają się w ofertach chcąc przyciągnąć do siebie nowych klientów.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. Dywersyfikacja ryzyka napisał(a):

    Nie wierze w bezpieczne inwestycje. Każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Jedna mniejszym, druga większym ale jednak. Im większe wahania na rynku, tym większe możliwości zarobku ale również większe ryzyko straty. Wszędzie tam gdzie w ciągu krótkie czasu można szybko zarobić, przez nieuważne posunięcia można również wszystko stracić. Dlatego najlepiej jest dywersyfikować ryzyko. Najlepiej część pieniędzy zainwestować w bony skarbowe, które będą stanowiły poduszkę finansową. Resztę podzielić na inwestycje mniej i bardziej ryzykowne.Dzięki temu możemy być pewni, że w razie niepowodzenia nie stracimy wszystkich zainwestowanych pieniędzy.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
HSBC

HSBC należy do największych instytucji bankowo-finansowych na świecie. Grupa rozpoczęła działalność w 1865 roku jako jako Hongkong and Shanghai Banking...

Zamknij