www.vibank.pl > Co to jest Asset Management

Co to jest Asset Management

Wrzesień 2, 2011

Polska należy do wschodzących gospodarek. Społeczeństwo staje się coraz bardziej bogate. Zmieniają się zachowania konsumenckie, oraz podejście do inwestycji. Patrząc na statystyki to niewielka część naszego społeczeństwa dysponuje wolnymi środkami.

Jednak można zauważyć nieśmiało rozwijającą się klasę średnią(należą do niej m.in. przedsiębiorcy, prawnicy, politycy, artyści, lekarze; którzy posiadają znaczną ilość gotówki). Wzrasta zatem zapotrzebowanie na usługi zarządzania kapitałem na zlecenie-jest to tzw. Asset Management. Kapitałem zamożnych osób zajmują się wyspecjalizowane spółki Asset Management.

W Polsce do grona klientów tych instytucji mogą należeć  osoby z portfelami inwestycyjnymi już od  50 tysięcy złotych. Istnieją jednak spółki stawiające warunek minimalnego wkładu o wartości 2 milionów złotych. Indywidualne zarządzanie portfelem inwestycyjnym jest alternatywą funduszy inwestycyjnych. Tutaj jednak nie inwestujemy w zbiorczy portfel , a milionerzy mogą mieć nawet wypracowane przez specjalistów indywidualne strategie inwestycyjne. Jak wynika z powyższego tekstu, klienci Asset Management posiadają własny rachunek z papierami wartościowymi, a wszelkie usługi instytucji Asset Management dostosowywane są do indywidualnych potrzeb klientów.

Jakich zleceń mogą dokonywać klienci?

– dyspozycja kupna danego papieru wartościowego
– wypłata dywidendy
– zlecenie sprzedaży posiadanych papierów wartościowych
– dokupienie papierów wartościowych
– zmiana strategii inwestycyjnej

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Kazimierz napisał(a):

    W Polsce jak zwykle jesteśmy ze wszystkim 100 lat za murzynami i wszystko co robimy jest na sztukę i taką namiastką tego co się robi na zachodzie. Tam asset management zaczyna się od grubych milionów i nikt nie bawi się z ludkami mającymi po parędziesiąt tysiaczków.

  2. michoo napisał(a):

    dokładnie….z całym szacunkiem ale za 50 tysięcy złotych to dobrego portfela się nie złoży-z takimi pieniędzmi to warto skorzystać z funduszy

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
HSBC – eksperci finansowi

Jest to produkt inwestycyjny Grupy Kapitałowej HSBC. Klienci mają od wyboru 5 portfeli inwestycyjnych-zróżnicowanych pod względem stopnia ryzyka. HSBC Bank...

Zamknij