www.vibank.pl > Czy fundusze inwestycyjne mogą zrezygnować z opłaty wstępnej?

Czy fundusze inwestycyjne mogą zrezygnować z opłaty wstępnej?

Wrzesień 9, 2011

Opłata wstępna(dystrybucyjna) w funduszach inwestycyjnych zależy w głównej mierze od wysokości środków przekazanych na jednostki funduszu. Zazwyczaj jest tak, że w miarę wzrostu zainwestowanego kapitału,opłata wstępna maleje.

Niektóre Towarzystwa Funduszy inwestycyjnych obniżają opłatę dystrybucyjną, gdy klienci dokonują zakupu jednostek przez internet. Na mniejsze koszty mogą liczyć także osoby, które zadeklarują pewną comiesięczną wpłatę. Istnieją jednak przypadki, że TFI całkowicie rezygnują z opłaty wstępnej. Bo tak naprawdę TFI zarabiają na opłatach za zarządzanie funduszem, które są pobierane co roku przez cały okres trwania inwestycji.

Także w ramach promocji można się spotkać z taką ofertą na rynku. Patrząc na wszystkie rodzaje funduszy to najwyższa opłata za zarządzanie dotyczy funduszy o dużym ryzyku inwestycyjnym.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Fundusze złota w Investors TFI

Podstawową funkcją ekonomiczną złota jest przechowywanie realnej wartości pieniądza-szczególnie w chwilach załamania gospodarczego. W złoto można inwestować na różne sposoby.

Zamknij