www.vibank.pl > Czy istnieją pewne inwestycje

Czy istnieją pewne inwestycje

Luty 22, 2012

Niepewna sytuacja gospodarcza w Europie, skłania inwestorów do poszukiwania bezpiecznych oraz pewnych form pomnażania kapitału. Czy w ogóle istnieją inwestycje bez jakiegokolwiek ryzyka?.

Odpowiedź na to pytanie nie będzie prosta. Bowiem nawet przy bezpiecznych lokatach terminowych mamy do czynienia z ryzykiem niewypłacalności sektora finansowego. Względnie bezpieczne i pewne są także obligacje skarbowe. Zawsze istnieje pewna granica bezpieczeństwa. Z perspektywy czasu, zakup złota można zaliczyć do bezpiecznej formy lokowania pieniędzy. Pewność inwestycji wynika tutaj między innymi z następujących czynników:

niezniszczalna forma złotego kruszcu
podaż złota nie jest kształtowana przez czynniki polityczne
forma kapitału, która jest akceptowana od setek lat na całym świecie
złoto to dobre narzędzie do zachowania realnej wartości pieniądza w czasie
Tak naprawdę pewne inwestycje przynoszą zysk na poziomie ochrony środków pieniężnych przed inflacją. Większe zyski zarezerwowane są dla inwestorów ze skłonnościami do podejmowania ryzyka.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. Inwestycje napisał(a):

    Nie ma czegoś takiego jak ‚pewne inwestycje’. Szczególnie dzisiaj, gdy kryzys finansowy nie odpuszcza nie można spodziewać się cudownych inwestycji.
    Zawsze zalecam rozwagę i dywersyfikację inwestycji.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Doradztwo inwestycyjne Xelion

Specjalnością firmy Xelion jest doradztwo inwestycyjne skierowane do klientów indywidualnych. Xelion oferuje także niektóre produkty bankowe, jednak nie trudni się...

Zamknij