www.vibank.pl > Czy na złocie można jeszcze zarobić?

Czy na złocie można jeszcze zarobić?

Kwiecień 11, 2012

Nikt się nie spodziewał, że odkrycie przez Conrada Reeda kawałka skały w XIX wieku, zapoczątkuje „gorączkę złota”, która trwa do dzisiejszego dnia. Choć w dzisiejszych czasach termin ten nabrał innego znaczenia, to złoty kruszec nadal rozbudza wyobraźnię wielu osób-głównie inwestorów.

Przypomnijmy, że w znalezisku Conrada Reeda rozpoznano ośmiokilogramowy samorodek złota. Złoty kruszec jest ciągle w cenie i budzi szerokie zainteresowanie. Złoto jest środkiem płatniczym odpornym na wszelkiego rodzaju zawirowania gospodarcze. Inwestycje w złoto nabrały szczególnego znaczenia w 2008 roku-wówczas datuje się początek kryzysu gospodarczego na świecie.

Obecnie Unia Europejska boryka się z poważnymi problemami fiskalnymi i temat złota jako zabezpieczenie oszczędności przed spadkiem wartości pieniądza w czasie powrócił jak bumerang. Według ekspertów, każdy portfel inwestycyjny powinien być optymalnie zdywersyfikowany tzn. od 5 do 15 procent majątku powinno być zdeponowane w bezpiecznych aktywach np. w złocie.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. jak inwestować w złoto? napisał(a):

    Jak pokazują ostatnie lata, na złocie zawsze można zarobić. Pozostaje tylko pytanie ile? Największe zyski może przynieść zakup złota w sztabkach. Na to jednak nie wszystkich stać. Jednak mennice w Polsce oferują sztabki złota o bardzo różnych rozmiarach Mennica Wrocławska sprzedaje nawet jednogramowe sztabki złota-cena ok. 240 złotych.

    LadyGaga/Warszawa

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Wine Advisors

Początek działalności spółki Wine Advisors w Polsce datuje się na czerwiec 2008 roku. Natomiast wpis do Krajowego Rejestru Sądowego Wine...

Zamknij