Czy na złocie można jeszcze zarobić?

Nikt się nie spodziewał, że odkrycie przez Conrada Reeda kawałka skały w XIX wieku, zapoczątkuje „gorączkę złota”, która trwa do dzisiejszego dnia. Choć w dzisiejszych czasach termin ten nabrał innego znaczenia, to złoty kruszec nadal rozbudza wyobraźnię wielu osób-głównie inwestorów.

Przypomnijmy, że w znalezisku Conrada Reeda rozpoznano ośmiokilogramowy samorodek złota. Złoty kruszec jest ciągle w cenie i budzi szerokie zainteresowanie. Złoto jest środkiem płatniczym odpornym na wszelkiego rodzaju zawirowania gospodarcze. Inwestycje w złoto nabrały szczególnego znaczenia w 2008 roku-wówczas datuje się początek kryzysu gospodarczego na świecie.

Obecnie Unia Europejska boryka się z poważnymi problemami fiskalnymi i temat złota jako zabezpieczenie oszczędności przed spadkiem wartości pieniądza w czasie powrócił jak bumerang. Według ekspertów, każdy portfel inwestycyjny powinien być optymalnie zdywersyfikowany tzn. od 5 do 15 procent majątku powinno być zdeponowane w bezpiecznych aktywach np. w złocie.

Please wait...

One Comment on “Czy na złocie można jeszcze zarobić?”

  1. Jak pokazują ostatnie lata, na złocie zawsze można zarobić. Pozostaje tylko pytanie ile? Największe zyski może przynieść zakup złota w sztabkach. Na to jednak nie wszystkich stać. Jednak mennice w Polsce oferują sztabki złota o bardzo różnych rozmiarach Mennica Wrocławska sprzedaje nawet jednogramowe sztabki złota-cena ok. 240 złotych.

    LadyGaga/Warszawa

Dodaj komentarz