www.vibank.pl > Czy na złocie można stracić?

Czy na złocie można stracić?

Grudzień 7, 2011

Czy można stracić na inwestowaniu pieniędzy w złoto? Jakie jest ryzyko inwestycji i lokaty gotówki w złote sztabki? W inwestycjach nie ma miejsca na improwizacje. Każdy wybór inwestycyjny powinien być podparty wiedzą.

Niezbędnym elementem inwestowania jest także opracowana własna strategia działania-dostosowana do ryzyka inwestycyjnego, jakie jesteśmy w stanie zaakceptować. Dlatego tak ważny jest tzw. plan B- na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Fundamentalną zasadą inwestycji jest rosnący potencjalny zysk w miarę wzrostu ryzyka. Zatem czy ta zasada odnosi się do inwestycji w złoto? Od ponad dekady cena złota znajduje się w trendzie wzrostowym i przyciąga coraz większą rzeszę inwestorów.

Ogólnospołeczne zainteresowanie szlachetnym kruszcem może zwiastować nadejście bessy na tym rynku. Niepokojąca jest także zmieniająca się struktura popytowa złota. Bowiem obecnie większa cześć wydobywanego szlachetnego kruszcu trafia do inwestorów(szczególnie do największych funduszy inwestycyjnych na świecie), a tylko znikoma cześć wykorzystywana jest w przemyśle.

Zobacz więcej o tym jak wygląda naprawdę dobra inwestycja w złoto.

Zatem rynkowi złota grozi pęknięcie bańki spekulacyjnej i panika drobnych inwestorów. Tak długa hossa na rynku złota musi się kiedyś skończyć.  Nastąpi to wtedy, gdy któryś z dużych funduszy inwestycyjnych zacznie realizować zyski.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie5 komentarzy

 

 1. admin1 napisał(a):

  Na wszystkim można stracić jeśli nie będziemy inwestować z głową. Złoto jest uważane za bezpieczne jednak żadna inwestycja nie gwarantuje nam 100% tego , że zarobimy i będziemy spać spokojnie.

 2. NoOne napisał(a):

  Stracić można na wszystkim. Jeśli ktoś nie ma sprecyzowanego celu inwestycyjnego, to raczej straci także na złocie.
  Podstawa to nie być pazernym – wychodzić z inwestycji w odpowiednim czasie.

 3. Kinia napisał(a):

  Patrząc na to jak ostatnio złoto podrożało, to trzeba bardzo, ale to bardzo uważać. Inwestowanie w złoto przy planach sporych zarobków może być niebezpieczne.
  Jeżeli ktoś chce zabezpieczyć swoje oszczędności przed całkowitą stratą (np. rozpad Euro), to powinien trochę złota posiadać.
  Dywersyfikacja lokat jest pewnym zabezpieczeniem.

 4. bessa nadciąga napisał(a):

  Wszyscy teraz oszaleli na punkcie złota. Każdy myśli, że na tym zarobi. Prawda jest jednak taka, że złoto nigdy nie osiągnęło wyższej ceny niż teraz. Jest to tylko i wyłącznie skutek tego, że inwestorzy wywindowali cenę złota. Wszystkiemu winni są Amerykanie, którzy nie mogąc sobie poradzić z kryzysem dodrukowali dolary. Przez to dolar stracił na wartości. Z powodu niekorzystnej sytuacji Grecji euro było w potrzasku i wszyscy inwestorzy ze strefy euro przerzucili się na „bezpiecznego”franka. Pomimo usilnych starań centralny bank Szwajcarii nie był w stanie zatrzymać rosnącego w siłę franka. Ceny ropy również się wahały. Inwestorzy zaczęli szukać innych pewniejszych i bardziej stabilnych aktywów. Postawili na złoto. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Po złocie przyszła kolej na srebro, plastik, kawę, kauczuk i wiele wiele innych surowców. Rosnące ceny złota to tylko kwestia czasu. Bessa na rynku złota nadchodzi dużymi krokami. Bank i inne instytucje parabankowe chcą zarobić na modzie i zachęcają do inwestycji w złoto. Jednak prawda jest taka…. what goes up, must come down..jak to w życiu bywa.

 5. mario napisał(a):

  Jak już pani w kiosku wie, że złoto to dobra inwestycja na obecne ciężkie gospodarczo czasy to budzi to pewny niepokój. Chyba czas realizować zyski ze złota i przenosić kapitał….Prawie całe wydobywane na świecie złoto kupowane jest przez instytucje finansowe!niech tylko któryś z dużych graczy rynkowych zacznie sprzedawać złoto to bańka spekulacyjna pęknie

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja w obrazy

Inwestowanie pieniędzy w sztukę i cenne obrazy to zajęcie dla wytrwałych. Rynek ten jest mało płynny jednak przynosi ponadprzeciętne stopy...

Zamknij