www.vibank.pl > Czy warto inwestować w białe trufle?

Czy warto inwestować w białe trufle?

Listopad 3, 2011

W okresie zawirowań na rynkach finansowych, których jesteśmy świadkami, warto się zwrócić w stronę alternatywnych inwestycji. Chodzi o inwestycje, które są odporne na zawirowania rynkowe oraz działania spekulacyjne. Inwestycją przynoszącą wymierne korzyści może się okazać lokowanie pieniędzy w białe trufle-nazywane nawet„białym złotem”. W ostatnim czasie w bardzo szybkim tempie rośnie popyt na białe trufle pochodzące z Toskanii-charakteryzujące się szlachetną jakością. Ceny białych trufli w ostatnich miesiącach wzrosły z 1500 do 3000 euro za kilogram.

Ogromny wpływ w tym sezonie na cenę białych trufli ma wyjątkowa mała podaż- wynikająca z braku opadów w regionie Toskanii. Według ekspertów nie jest to koniec wzrostu cen na rynku białych trufli. Bowiem wielkimi korkami zbliżają się znane w całych Włoszech listopadowe aukcje w San Miniato. Należy pamiętać o tym, iż zbiór trufli we Włoszech jest bardzo surowo regulowany przez prawo-za każdy zbiór szlachetnych trufli bez licencji grozi areszt.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Ciekawa inwestycja... napisał(a):

    Pierwszy raz słyszę, że można inwestować w trufle. Wiedziałam tylko, że grzybki te są nieziemsko drogie ale nie sądziłam, że można na nich zarobić. Jednak na czym miałaby polegać ta inwestycja? Tylko na spekulacji na temat przyszłych cen trufli? Ten rynek jest w Polsce nieznany ciężko byłoby o konkretną jego analizę. Poza tym ile można przetrzymywać takie trufle? Czy nie tracą one walorów smakowych wtedy? Bo trochę szkoda by było, żeby straciły na wartości. Szkoda, że taki krótki ten artykuł bo z chęcią dowiedziałabym się czegoś więcej na ten temat. Gdzie można zainwestować w trufle i jak w ogóle wygląda taka inwestycja….

  2. mikoś napisał(a):

    To bardziej chodzi o zbieranie trufli(tylko, że na to trzeba zdobyć coś w rodzaju koncesji) i potem sprzedaż grzybów na specjalnych targach……wysyp białych trufli przypada jakoś na październik

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Zarządzanie funduszami w Union Investment TFI S.A.

Oferta inwestycyjna tego funduszu skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do firm. Union Investment TFI S.A osiem razy...

Zamknij