www.vibank.pl > Czy warto inwestować w dolara?

Czy warto inwestować w dolara?

Październik 8, 2011

Zawsze bywało tak, że w chwilach niepokoju na rynku finansowym inwestorzy traktowali amerykańską walutę oraz złoto jako realne zabezpieczenie wartości pieniądza. Dzisiaj gospodarka amerykańska nie ma już tak stabilnych fundamentów. Stany Zjednoczone borykają się przede wszystkim z problemem złego stanu sektora bankowego. Gospodarka nie rozwija się w odpowiednim tempie, a banki nie są w stanie pobudzić gospodarki akcją kredytową. Dodatkowo w ostatnim czasie nastąpił wzrost bezrobocia.

Gospodarka amerykańska nie ma też co liczyć na kolejną pomoc Rezerwy Federalnej-raczej nie nastąpi kolejne „wpompowywanie” pieniędzy w sektor finansowy. Według ekonomistów w najbliższym czasie bodźcem powodującym wzrost gospodarczy w USA powinien być mniejszy koszt obcego finansowania. W tym celu Stany Zjednoczone przeprowadzają tzw. operację twist. Polega to na sprzedaży obligacji o krótkim terminie zapadalności i zakupie papierów dłużnych o długim terminie zapadalności. Spowoduje to obniżenie rentowności obligacji długoterminowych. Przypomnijmy, że rentowność obligacji długoterminowych jest punktem odniesienia do ustalania stawek oprocentowania kredytów w gospodarce.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Karola napisał(a):

    Inwestycja pieniędzy w dolara to chyba nie jest najlepszy pomysł. Cały czas trąbi się, że w ameryce sposób na kryzys to drukowanie nowych dolarów, a wszyscy dobrze wiemy jak przed wojną w Polsce skończyły się takie zabiegi. Ameryka przeżywa potworny kryzys i inwestycje własnej gotówki w dolary amerykańskie to na bank ogromne ryzyko.

  2. USD/PLN napisał(a):

    Moim zdaniem drukowanie pieniędzy w USA to dobra nowina dla inwestorów. Jak wiadomo skutkiem dodrukowywania pieniędzy jest wzrost inflacji. Co z kolei wymusza na państwie zaostrzenie polityki monetarnej-wzrost stóp procentowych. Zatem kupując teraz dolary amerykańskie mamy dużą szansę na przyzwoity zysk w przyszłości.
    Umocnienie się dolara wobec złotówki spowoduje wzrost kursu USD/PLN

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Wealth Solutions

Wealth Solutions jest spółką doradztwa finansowego , która charakteryzuje się oferowaniem własnych produktów inwestycyjnych. Firmę na rynku inwestycji wyróżniają takie...

Zamknij