www.vibank.pl > Czy warto inwestować w wino – wyniki finansowe i prognozy sprzedaży wina

Czy warto inwestować w wino – wyniki finansowe i prognozy sprzedaży wina

Wrzesień 18, 2011

Z najnowszych danych wynika, że w najbliższych latach spożycie wina, bynajmniej w naszym kraju będzie wyższe, a do 2016 roku wzrośnie o ponad 25%. Podobnie będzie w innych krajach europejskich. Tym samym cieszyć się powinni nie tylko producenci wina, ale i Ci, którzy zainwestowali pieniądze w produkty strukturyzowane oparte na winie. Handel winem kwitnie. Polska ma potencjał wzrostowy. Nasi rodacy ostatnimi czasy zamiast pić wódkę, której sprzedaż maleje, czy piwo wybiera właśnie wino. Zgodnie z raportem Wealth Solutions, przygotowanym we współpracy z International Wine Spirit Research w najbliższych latach spożycie wina gronowego wzrośnie do 107,6 mln litrów.

Oczywiście nie trzeba inwestować w rodzime winiarnie, można śledzić kursy tych zagranicznych. Inwestycja w wino jednakże – po tej w złoto, zdaje się być jedną z najrozsądniejszych. Inwestorzy rzadko tracą, znacznie częściej zyskują. A oprocentowanie niekiedy jest nawet wyższe aniżeli to zakładane na samym początku. Inwestycji w wino nie brakuje, może warto zainteresować się tematem?! Warto dodać, że Europejczycy spożywają coraz większe ilości wina. Polacy nadal są na szarym końcu. Przodują zaś Włosi i Francuzi – ponad 40 litrów wina rocznie na osobę.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. Mania napisał(a):

    Jak zainwestować w wino? Gdzie są najlepsze inwestycje w internecie w wino? Zaczynam dopiero interesować się tym tematem, więc proszę o pomoc od tych, którzy mają doświadczenie i potrafią doradzić jak można inwestować bezpiecznie pieniądze w wino.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja pieniędzy w złote monety – gdzie kupić

Inwestowanie w monety ze złota - gdzie można kupić złote monety? Ceny złota notowane na giełdach w dużym stopniu warunkują...

Zamknij