www.vibank.pl > Czy warto inwestować w złoto?

Czy warto inwestować w złoto?

Wrzesień 14, 2011

Odpowiednio ulokowana gotówka pozwoli nam bez większych zmartwień myśleć o przyszłych wakacjach, czy też planowanym w niedalekiej przyszłości urlopie. Niewątpliwie dobrze zainwestowana gotówka to pewny zysk bez większego wysiłku. Zanim jednak ten przyjdzie nam zanotować – zastanowić powinniśmy się nad tym, gdzie w ogóle przyjdzie nam te pieniądze ulokować.

Opcji jest naprawdę sporo i wszystko w tej kwestii leży w naszych rękach. Nie trudno jest się domyśleć tego, że im bardziej bezpieczna to opcja, tym mniejszy zysk przyjdzie nam najprawdopodobniej zanotować. Pewnym wyjątkiem jest tutaj złoto, w które inwestycja okazać może się piekielnie opłacalna. Jak to jednak bywa – losy mogą potoczyć się naprawdę różnie, jednakże w tym przypadku po prostu trudno jest stracić zainwestowaną gotówkę.

Pomimo tego, że inwestycja w złoto stała się naprawdę popularna, to nadal zyskuje ono na wartości, co oczywiście cieszyć powinno potencjalnych inwestorów, a jeszcze bardziej osoby, które to już w nie zainwestowały. Na pewno opcja ta będzie zdecydowanie lepszym wyjściem, aniżeli jakakolwiek lokata bankowa. Być może nieco bardziej ryzykowna, jednakże bez ryzyka nie ma przecież zabawy.

Co sądzicie o inwestowaniu własnej gotówki i nawet większych pieniędzy w złoto. Piszcie własne opinie i komentarze. Zapraszamy do luźnej dyskusji na ten temat..

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie4 komentarze

 

 1. Kazimierz napisał(a):

  W co inwestować? Czy opłaca się inwestować w złoto?
  Aby zainwestować najpierw musimy zdobyć jakąś gotówkę, którą właśnie na ten cel będziemy mogli przeznaczyć. Część osób swojej szansy upatruje w różnego rodzaju kredytach i tym podobnych, jednakże sam nie widzę większego sensu we wcielaniu w życie takiego właśnie rozwiązania. Jak dla mnie jest ono zbyt niepewne, przez co możemy stracić zdecydowanie za dużo. Załóżmy jednak, że udało się nam już odłożyć niezbędną ilość gotówki, z którą to już będziemy mogli trochę powojować. W co możemy ją zainwestować? Tak właściwie, to opcji jest naprawdę sporo. Od nas samych zależy to, którą przyjdzie nam wybrać. Inwestycja w złoto na chwilę obecną jest naprawdę kuszącą ofertą. Biorąc pod uwagę niewielką stopę ryzyka do możliwego do osiągnięcia zysku myślę, że jest to całkiem opłacalna opcja. Na pewno zdecydowanie bardziej od wszelakich lokat bankowych, od których to mimo wszystko radziłbym się trzymać z daleka. Po prostu są one nieopłacalne, kilka procent w skali roku to naprawdę kiepski wynik, który bez problemu osiągniemy dzięki innym sposobom, a jak się trochę postaramy, to na pewno uda nam się go zdecydowanie zwiększyć.

 2. Jak inwestować w złoto napisał(a):

  Poradźcie kochani jak najlepiej inwestować w naszym kraju w złoto? Czy szukać gdzie najtaniej kupić złote sztabki i trzymać je w domu czy bawić się w jakieś wirtualne inwestycje związane z funduszami opartymi na złocie.

 3. Jak inwestować napisał(a):

  Lepiej napiszcie coś więcej na temat : jak inwestować w złoto. Wielu takich, średnich ciułaczy jak ja chciało by inwestować oszczędności w bezpieczne lokaty.

 4. złotnik Kraków napisał(a):

  Po aferze z Amber Gold chyba nikt się tak szybko nie zdecyduje na inwestycje w złoto. Ten metal chyba będzie długo przeklinany w polskich domach, bo wielu przysporzył mnóstwo kłopotów, zszarpanych nerwów i łez…

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja w wino – oferta firmy Wine Advisors

Inwestycja pieniędzy czyli lokaty w wino to doskonała alternatywa inwestycji na rynku kapitałowym w czasie załamania gospodarczego, którego jesteśmy świadkami....

Zamknij