www.vibank.pl > Czy warto kupować obligacje Skarbu Państwa?

Czy warto kupować obligacje Skarbu Państwa?

Luty 9, 2012

Nieubłaganie zbliża się kres lokat z dzienną kapitalizacją odsetek, które umożliwiały niepłacenie podatku od zysków kapitałowych. W oczekiwaniu na nowe propozycje inwestycyjne ze strony banków(w zamian za dotychczasowe lokaty bez podatku Belki) warto pomyśleć o obligacjach skarbowych.

Oprocentowanie najlepszych lokat terminowych w Polsce oscyluje wokół 5 procent netto w skali rocznej. Skarbowe papiery dłużne z racji swojej konstrukcji zabezpieczają zainwestowany kapitał przed realnym spadkiem wartości pieniądza w czasie(wzrost inflacji) i co najważniejsze przynoszą niemały dochód. Dodatkowo w porównaniu do większości banków, Ministerstwo Finansów nie stosuje zawiłych praktyk prawnych, dokumentowych oraz informacyjnych.

Zobacz również co swoim klientom oferują obligacje Getin Bank i ile można na nich zarobić.

Wszelkie zasady i warunki inwestycji w obligacje skarbowe są rzetelnie przedstawiane każdemu obligatariuszowi. Posiadacze obligacji skarbowych mają 100 procentową pewność zwrotu zainwestowanego kapitału. Obligację są także odporne na negatywne zmiany zachodzące na rynku finansowym.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Obligacje skarbowe napisał(a):

    Jak dla mnie to są zbyt małe zyski realne. Może i dużym pozytywem jest bezpieczeństwo takiej inwestycje, ale nie każdego to zainteresuje.
    Obligacje skarbowe to raczej dla jakiś funduszy finansowych może są dobre.

  2. Czy warto inwestować w obligacje ? napisał(a):

    No właśnie tak się zastanawiam nad obligacjami skarbowymi. Niby są pełne gwarancje, ale jak widać na przykładzie Grecji to gwarancje są tylko do czasu gdy nie pojawiają się problemy w kraju. Tam przecież ludzie stracili na obligacjach skarbowych.
    Co to zatem za gwarancje ? Tylko na czasy bezproblemowe ?

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Doradcy inwestycyjni w Expander

W założeniu doradcy finansowi wybierają dla klientów optymalne rozwiązania finansowe. W tym celu biura doradztwa finansowego powinny mieć przegląd całego...

Zamknij