www.vibank.pl > Dotacje Unijne na inwestycje dla firm – Kredyt na innowacje

Dotacje Unijne na inwestycje dla firm – Kredyt na innowacje

Luty 27, 2012

Większość programów unijnych na lata 2007-2013 już wygasła. Nabór wniosków odbywa się jedynie w ramach kilku działań. Jeśli chodzi o „pożyczkę na innowacje”to nabór wniosków jest ciągły. Można je składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie na ulicy Pańskiej 81/83. Pożyczka udzielana jest na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Z pomocy mogą skorzystać podmioty z sektora MŚP.

Ważne, aby wielkość wnioskowanej kwoty nie przekroczyła 75 procent wydatków kwalifikowanych-maksymalnie do kwoty dwóch milionów złotych. Natomiast koszty usług doradczych nie mogą wynieść więcej niż 15 proc. sumy wydatków kwalifikowanych.

Szczegóły pożyczki:
ciągły nabór wniosków
okres kredytowania do 10 lat
zawieszenie spłaty kredytu: nawet przez 2 lata
oprocentowanie: według ustalonej przez Komisję Europejską stopy referencyjnej
koszty kwalifikowane(m.in. zakup licencji, zakup oraz montaż maszyn, wdrożenie wyników prac badawczych, rozbudowa i modernizacja budynków, zakup usług doradczych)

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. Pożyczka na innowacje napisał(a):

    Czy ktoś dostał wsparcie na innowacje ? Przydała by mi się teraz taka dotacja. Potrzebuję rozwinąć firmę. Mam niezły biznesplan, wszystko się kręci jak trzeba, tylko brakuje mi pieniędzy.
    Co zrobić, żeby dostać dotację ?

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Zarządzanie inwestycjami w Money Makers

Doradcy finansowi Money Makers wybierają dla klientów inwestycje w zasięgu przyjętej przez nich strategii i przedziału inwestycyjnego. Money Makers oferuje...

Zamknij