www.vibank.pl > Extra Profit powraca do Banku Nordea

Extra Profit powraca do Banku Nordea

Wrzesień 28, 2011

Nordea Bank wprowadza do swojej oferty ponownie produkt o nazwie Ekstra Profit, czyli polisolokatę. Jest to jedna z możliwości, żeby zainwestować w banku. Stanowi alternatywę dla tych tradycyjnych lokat bankowych. Co więcej, tak jak lokaty antypodatkowe, tak i owa polisolokata pozwala na uniknięcie płacenia podatku Belki, czyli podatku od zysków kapitałowych.

Ekstra Profit łączy w sobie ubezpieczenie na życie i dożycie. Środki oprocentowane są na polisolokacie 360- dniowej 5,27%, czyli 6,50% na tradycyjnej lokacie, 4,86% (co daje 6% na tradycyjnej lokacie) w przypadku polisy 180-dniowej.

Oferta Banku Nordea skierowana jest do tych osób, które już są klientami banku, posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy i chcą zainwestować swoje pieniądze. Co więcej, posiadają oszczędności w kwocie minimalnej równej co najmniej 5 tysiącom złotych w przypadku lokaty 360- dniowej, czy też 10 tysiącom złotych, jeśli chcą założyć polisolokatę na 180 dni.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Polisolokaty są przyszłością napisał(a):

    Po likwidacji wszystkich tych lokat antybelkowych i kont oszczędnościowych omijających podatek Belki, przyszłość widzę tylko w polisolokatach. Nie dziwie się, że Nordea postanowiła ją przywrócić. Tusk skutecznie ukróci praktyki stosowane przez bank, dzięki którym klienci byli zwolnieni z podatku od zysków kapitałowych. Do tej pory polisolokaty były mniej popularne bo były mniej opłacalne niż lokaty codzienne. Teraz większość banków do swoich ofert wprowadza polisolokaty albo lokaty z ubezpieczeniem. Nawet dawny Lukas Bank, teraz już będący pod skrzydłami Francuskiego Credit Agricole stawia na lokaty z ubezpieczeniem. Ich oprocentowanie waha się od 5 do nawet 6%.

  2. Magda napisał(a):

    Czy ktoś może mi to wytłumaczyć tak „z polskiego na nasze” na czym to polega? Wiem co to lokata i wiem co to polisa, ale połączenia nie potrafię sobie wyobrazić. Bardzo proszę o rozjaśnienie mi umysłu.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Aviva

Grupa Aviva Sp. z o.o należy do międzynarodowej instytucji ubezpieczeniowo-finansowej Aviva(I w Wielkiej Brytanii i VI na świecie ubezpieczyciel). Dawniej...

Zamknij