www.vibank.pl > Fundusze luksemburskie – zysk bez podatku Belki

Fundusze luksemburskie – zysk bez podatku Belki

Kwiecień 10, 2012

Alternatywnym sposobem na osiąganie atrakcyjnych zysków bez płacenia 19- procentowego podatku Belki może być inwestycja w fundusze luksemburskie. Dostęp do jednostek funduszy luksemburskich oferuje w Polsce między innymi Bank BNP Paribas.

Nasz kraj ma podpisaną umowę z Luksemburgiem, która znosi podwójne opodatkowanie. Co więcej dywidenda z funduszy inwestycyjnych w Luksemburgu objęta jest zerową stawką podatkową. Stąd atrakcyjność tego produktu inwestycyjnego. Można zainwestować w parasol ponad 30 funduszy luksemburskich. Minimalna wpłata w przypadku tej inwestycji wynosi 5 tysięcy złotych. Dywidenda z funduszy luksemburskich wypłacana jest w dniu 30 kwietnia. Natomiast samo naliczenie dywidendy odbywa się 17 kwietnia. Patrząc na ubiegłoroczne wyniki, to najlepszy bezpieczny fundusz obligacji europejskich rynków wschodzących zyskał 11,44 proc., a obligacji światowych rynków wschodzących 10,84 proc.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Opinie3 komentarze

 

 1. Lokaty Luxemburskie napisał(a):

  Czy ktoś z Was korzystał już z tej oferty ? Bardzo mnie interesują także historyczne informacje. Czy wszystko przebiegało szybko i sprawnie bez żadnych problemów ?

 2. Bezpieczne fundusze do inwestowania napisał(a):

  Jak wygląda bezpieczeństwo takich funduszy ? Nie chciałbym ulokować pieniędzy w czymś jak Amber Gold. Istniało dwa czy trzy lata, piramida rosła i się rozsypała.
  Jak wybrać te najpewniejsze fundusze luksemburskie.

  • bezpieczeństwo funduszy inwestycyjnych napisał(a):

   z każdą inwestycją wiąże się jakieś ryzyko, zwłaszcza gdy zajmuje się tym jakaś firma o nieznanym rodowodzie – można albo zyskać, albo stracić… a jak będzie naprawdę, tego nie wie nikt – szanse są 50 na 50.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Aviva

Grupa Aviva Sp. z o.o należy do międzynarodowej instytucji ubezpieczeniowo-finansowej Aviva(I w Wielkiej Brytanii i VI na świecie ubezpieczyciel). Dawniej...

Zamknij