www.vibank.pl > Gdzie można kupić obligacje skarbowe?

Gdzie można kupić obligacje skarbowe?

Listopad 11, 2011

W Polsce obligacje skarbowe na rynku pierwotnym sprzedawane są poprzez placówki PKO Banku Polskiego lub Domy Maklerskie PKO BP. Przed wizytą w wyżej wymienionych instytucjach finansowych należy pamiętać o zabraniu ze sobą kilku niezbędnych dokumentów:

dokument potwierdzający tożsamość, Numer Identyfikacji Podatkowej, numer konta bankowego.

Na samym początku konsultant z danej placówki zarejestruje zainteresowane osoby w Rejestrze Nabywców Obligacji. Podczas rejestracji trzeba zadeklarować liczbę i rodzaj owych obligacji, a także  sposób zapłaty. Inwestycja rozpoczyna się z chwilą przelania odpowiedniej kwoty pieniężnej na wskazane przez maklera konto.

Ważne jest to, że przy zakupie obligacji nie jest wymagane założenie rachunku osobistego w PKO BP. Alternatywną formą zakupu obligacji jest specjalny serwis obligacje skarbowe.pl. Istnieje również możliwość zakupy tych długoterminowych papierów wartościowych drogą telefoniczną(infolinia 0801 310 210) oraz na rynku wtórnym-obrót na Giełdzie Papierów Wartościowych.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. Gdzie kupić obligacje ? napisał(a):

    W powyższej informacji wkradł się mały błąd. Adres internetowy gdzie można kupić obligacje skarbowe to : http://www.obligacjeskarbowe.pl/
    Jeszcze nie miałam okazji skorzystać, ale właśnie przygotowuję się do tego. Dam znać jak mi poszło.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Doradztwo inwestycyjne Xelion

Specjalnością firmy Xelion jest doradztwo inwestycyjne skierowane do klientów indywidualnych. Xelion oferuje także niektóre produkty bankowe, jednak nie trudni się...

Zamknij