www.vibank.pl > HSBC

HSBC

HSBC należy do największych instytucji bankowo-finansowych na świecie. Grupa rozpoczęła działalność w 1865 roku jako jako Hongkong and Shanghai Banking Corporation. Był to brytyjski bank w Chinach, który trudnił się finansowaniem handlu europejskiego na Dalekim Wschodzie. HSBC działa w Polsce od 1990 roku(HSBC Investment Services Poland Sp. z o.o. ). Natomiast od 2004 roku ta grupa kapitałowa figuruje w naszym kraju jako HSBC Bank Polska. Międzynarodowa organizacja finansowa w działaniach koncentruje się na bankowości korporacyjnej, usługach skarbowych i bankowości inwestycyjnej.

Centrala HSBC mieści się w Londynie, a cała sieć grupy obejmuje 7500 oddziałów w blisko 90 krajach na świecie. Za HSBC przemawia długoletnia międzynarodowa obecność, partnerska współpraca z klientami, wysoka jakość usług, doświadczenie i nowoczesne technologie. Prezesem Zarządu HSBC Bank Polska jest Janusz Dedo, a Dyrektorem Zarządzającym Alan Jarman. Wszyscy pracownicy Grupy Kapitałowej HSBC promują dobre praktyki społeczne i zrównoważony rozwój.

No votes yet.
Please wait...

Opinie2 komentarze

 

  1. karolX napisał(a):

    to niesamowite, że ta instytucja działa już od 1865 roku!

  2. nie poradzili sobie w Polsce... napisał(a):

    Swego czasu był to jeden z lepiej zapowiadających się banków detalicznych w Polsce. Niestety kłopoty finansowe w Europie i duże zawirowania na rynku nie pozostały bez wpływu na kondycję tego banku w Polsce. Jakiś czas temu bank zapowiedział, że zamyka działalność detaliczną na naszym rynku. Szkoda tylko wykształconych ludzi, którzy stracili pracę.

    Pomimo dobrej opinii zagranicą, w Polsce jakoś nie zdobył zaufania wśród klientów. Od samego początku bank nie radził sobie na naszym rynku. Problem chyba tkwił w złym zarządzaniu bankiem. Brytyjczycy liczyli, że w Polsce sprawdzą się rozwiązania i oferty takie jakie sprawdziły się na innych rynkach. Nie wzięli jednak pod uwagę tego, że Polska jest rynkiem wschodzącym i wymaga innej taktyki. Zamiast wziąć przykład z Francuzów czy Hiszpanów, którzy tak dobrze radzą sobie w polskim sektorze bankowym, postawili na uniwersalizm. Wpierw chcieli zdobyć klientów oferując im szybkie kredyty i karty kredytowe. Jednak Polacy wciąż stawiają na cenę. Nie skuszą ich prezenty ani dodatkowe udogodnienia. Niestety produkty HSBC nigdy nie należały do najtańszych. Dlatego też consumer finance w ich wykonaniu się u nas nie sprawdził.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Wealth Solutions

Wealth Solutions jest spółką doradztwa finansowego , która charakteryzuje się oferowaniem własnych produktów inwestycyjnych. Firmę na rynku inwestycji wyróżniają takie...

Zamknij