www.vibank.pl > HSBC – eksperci finansowi

HSBC – eksperci finansowi

Sierpień 30, 2011

Jest to produkt inwestycyjny Grupy Kapitałowej HSBC. Klienci mają od wyboru 5 portfeli inwestycyjnych-zróżnicowanych pod względem stopnia ryzyka. HSBC Bank należy do największych międzynarodowych instytucji finansowych na świecie-obecny jest w 80 krajach na całym świecie.

Portfele inwestycyjne dedykowane inwestorom, dają niespotykaną możliwość lokowania pieniędzy na światowych rynkach. Takie produkty były zazwyczaj dostępne dla klientów  instytucjonalnych. Eksperci HSBC na bieżąco monitorują wszystkie rynki finansowe na świecie: od Tokio po Sao Paulo. Dywersyfikacja portfeli tego produktu inwestycyjnego polega na angażowaniu środków pieniężnych w różne regiony świata(od akcji po instrumenty rynku pieniężnego). Dzięki takiemu posunięciu los zainwestowanych środków pieniężnych nie będzie zależny od sytuacji gospodarczej w jednym kraju. Ekonomiści z Grupy Kapitałowej HSBC zalecają aby inwestycje były planowane na co najmniej kilka lat. Pozwoli to uniknąć ryzyka związanego ze zmianą kursu walut.

HSBC World Selection Portfolios- główne cechy:
dostęp do najlepszych funduszy inwestycyjnych na świecie
pomoc profesjonalnego zespołu ekonomistów HSBC
bieżący monitoring wszystkich światowych rynków
5 zdywersyfikowanych portfeli inwestycyjnych
minimalna wartość inwestycji to 5 tys. EUR lub USD-albo równowartość tych kwot w PLN

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Artykuły finansowe

Opinie (1)

 

  1. Niepewna inwestycja napisał(a):

    Jakoś nie mam przekonania do HSBC. Bank ten wyraźnie od dłuższego czasu nie radzi sobie na naszym rynku. Wpierw consumer finance nie powiodło się, teraz zabierają się za inwestycje. Być może model działania HSBC odnośni skutki w Wielkiej Brytanii i na Dalekim Wschodzie ale nie u nas. Po ostatnich zawirowaniach w okół tego banku obawiałabym się raczej powierzyć im moje oszczędności. Nie twierdze, że HSBC nie wie co robi. Bo bank zatrudnia bardzo dobrych specjalistów z branży finansowej, jednak sytuacja tego banku w naszym kraju nie napawa optymizmem. Tym bardziej jeśli chodzi o długookresowe inwestycje. Gwarancja zwrotu depozytu w przypadku zagrożenia wypłacalności banku jest zbyt niska by decydować się na inwestowania konkretnych kwot.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Gold Finance

Gold Finance jest to firma zajmująca się doradztwem finansowym. Misją tej spółki jest zapewnienie klientom  najlepszych rozwiązań finansowych. Doradcy finansowi...

Zamknij