www.vibank.pl > Inwestowanie w domeny

Inwestowanie w domeny

Styczeń 21, 2012

Nie ulega wątpliwości, ze najpopularniejszym pytaniem zadawanym przez internautów na naszym portalu jest kwestia : w co zainwestować pieniądze. Oczywiście większość osób poszukuje jak najbardziej dochodowych lokat, przy jednoczesnej gwarancji bezpieczeństwa. Właśnie do tej grupy można zaliczyć inwestycje w domeny internetowe.

Od pewnego czasu internet zadomowił się na dobre w naszych domach. Po informacje tam zawarte sięgają wszyscy – począwszy od dzieci, a skończywszy na seniorach. Podstawą działania sieci internetowej są właśnie domeny. Domeny internetowe to adresy pod jakimi można szybko odnaleźć daną witrynę. W przypadku niniejszego serwisu domeną jest : vibank.pl . Okazuje się, że im ta nazwa jest bardziej chwytliwa, wpadająca w pamięć, tym używający jej portal jest częściej odwiedzany przez użytkowników. Ponieważ istnieje tylko ograniczona liczba wartościowych nazw, to stały się one swojego rodzaju pożądanym towarem wśród twórców stron.

Już dawno potężny popyt na dobre domeny internetowe spowodował wywindowanie ich cen do niejednokrotnie bajońskich wartości. Przykładem niech będą transakcje kupna-sprzedaży takich domen jak : opony.pl (cena 960 tys zł , data : 26.02.2010) czy kino.pl (cena 150 tys, data : 16.02.2009). Ktoś, kto je sprzedał zrobił na tym  złoty interes. Warto wspomnieć, że średnia cena ‚zakupu’ domen na ‚pierwotnym rynku’ wynosi obecnie kilkadziesiąt złotych. Niestety aktualnie zarejestrowanie tak dobrych domen nie jest możliwe – wszystkie są zajęte przez istniejące serwisy lub przez inwestorów domenowych.

Dziś inwestowanie w domeny może polegać na odkupowaniu dobrych domen od inwestorów, albo na wyszukiwaniu jeszcze wolnych nazw, które potencjalnie mogą kogoś zainteresować w przyszłości. Nie jest to łatwe zadanie, ale jak widać zyski z takich transakcji mogą przynosić satysfakcję nawet najbardziej wybrednym.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Pytek napisał(a):

    Gdzie można kupić obecnie domeny ? Czy jest jakaś giełda domen ?

  2. Inwestor domenowy napisał(a):

    Bardzo popularna giełda domen to dropped.pl – można tam kupić i sprzedać oraz przechwycić domeny.
    Jeśli myślicie jednak, że to bardzo lekki kawałek chleba to się bardzo mylicie. Tu trzeba mieć nie tylko kasę ale i dobrego nosa.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Amber Gold

Firma Amber Gold zajmuje się przede wszystkim inwestycjami alternatywnymi takimi jak obrót złotem, srebrem i platyną. Klientami Amber Gold są...

Zamknij