www.vibank.pl > Inwestycja pieniędzy w złote monety – gdzie kupić

Inwestycja pieniędzy w złote monety – gdzie kupić

Listopad 15, 2011

Inwestowanie w monety ze złota – gdzie można kupić złote monety? Ceny złota notowane na giełdach w dużym stopniu warunkują zyski z inwestycji w złote monety. Inwestycja w złote monety to dzisiaj poważna alternatywa w stosunku do tradycyjnego nabywania sztabek złota. Jest to przede wszystkim inwestycja o horyzoncie długoterminowym.

Znajdź więcej na temat o inwestowaniu w złoto

Jeśli chodzi o rodzaje monet to dzielimy je na bulionowe i kolekcjonerskie. Monety bulionowe charakteryzują się tym, iż zawierają w sobie bardzo dużą ilość czystego złota. Na przykład najlepsze monety Krugerrandy zawierają, aż jedną uncję czystego złota(ze znikomą domieszką miedzi w celu zwiększenia odporności na uszkodzenia mechaniczne). Monety bulionowe odróżnia jedynie nominał, natomiast kształtem przypominają standardowe sztabki złota.

Monety kolekcjonerskie wykonane są przeważnie ze złota o próbie 900. Ich ceny są mniejsze w stosunku do bulionowych. Jednak nie oznacza to, że są mniej atrakcyjne. Tutaj chodzi głównie o czynnik kolekcjonerski. Stopy zwrotu w przypadku inwestycji w złote monety są naprawdę imponujące. Na przykład cena emisyjna monety wyemitowanej przez NBP z okazji XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1995 roku wynosiła 780 zł. Obecnie jej wartość oscyluje od 25 do 30 tysięcy złotych(stopa zwrotu od początku 1995 roku to ok. 3850 procent). Poniżej przedstawiamy przykładowe miejsca, gdzie można kupić złote monety.

Gdzie można kupić złote monety w Polsce?

– Mennica Polska
– Narodowy Bank Polski
– lombardy
– Allero.pl
– Raiffeisen Bank Polska
– Bulioner.pl
– Zlotolokacyjne.com.pl
– Numizmatyczny.pl
– E-numizmatyka.pl
– Numinvest.pl
– Denarius.pl

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Artykuły finansowe

Opinie6 komentarzy

 

 1. admin1 napisał(a):

  Czy naprawdę warto i opłaca się inwestowanie w złote monety? Piszcie jakie są wasze doświadczenia i opinie o takiej formie inwestycji w złoto. Czekamy na komentarze dotyczących zarówno inwestycji w monety prosto z mennicy jak i te, które są już na rynku wtórnym. Warto też poczytać opinie znawców o tym jak i gdzie najlepiej bezpiecznie kupować złote monety. Ile warte są stare monety ze złota? Czy wiek złotych monet ma wpływ na ich cenę?

 2. złotówa napisał(a):

  Często się zdarza, że dana kolekcja monet jest droższa niż każda z monet osobno! Inwestycja w monety jest podobna do inwestowania w sztukę. Budując własny portfel monet, powinno się zwracać szczególną uwagę na wartość kolekcjonerską….wtedy inwestycja przyniesie w przyszłości wymierne korzyści!!!

 3. Karola napisał(a):

  Ja szukam czy można kupić złote monety prosto od producenta. Nie chcę na dzień dobry przepłacać i słyszałam, że gdzie można kupić złoto bezpośrednio od mennicy czyli producenta złotych monet. Pomóżcie jeśli wiecie jak tanio kupować złote monety bo szukam cały czas gdzie znajdę w internecie adres strony sprzedającej złoto bez pośredników. Interesują mnie także złote sztabki i też najlepiej takie bezpośrednio od producenta.

 4. Inwestycje w złote monety napisał(a):

  Pamiętajcie, że inwestowanie pieniędzy to nie zabawa. Nie można w ciemno kupować przykładowo złotych monet, bo za pewnik przyjmuje się wysokie zyski.
  Trzeba wiedzieć co i kiedy kupić, mając od razu konkretny plan na to jak długo będzie trwała taka inwestycja.

 5. Halina W. napisał(a):

  Niepokoi mnie ten nagły boom na złoto. Przez ostatnie lata było ono traktowane po macoszemu, ceny też nie były zbyt wygórowane, a tu nagle wszyscy pokochali wszystko co złote. Mam na myśli przede wszystkim inwestowanie w sztabki lub w coś, co nie ma wartości artystycznej lub kolekcjonerskiej.

  Co do monet, to rozumiem, bo mają one przede wszystkim wartość kolekcjonerską – często niezależnie od tego, z czego są wykonane.

 6. Tanie złoto napisał(a):

  Ja polecam zakup złotych monet tylko osobiście i to w renomowanych miejscach. Nie ma co ryzykować zakupu przez internet, albo gdzieś w jakimś lombardzie liczyć na super ofertę.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Nest Bank – opinia na temat konta i lokaty „Witaj”.

Niedawno pojawił się na rynku nowy bank - Nest Bank. Jednak nie jest ona wbrew pozorom taki nowy. Powstał z...

Zamknij