www.vibank.pl > Inwestycja w akcje spółek wydobywających złoto

Inwestycja w akcje spółek wydobywających złoto

Grudzień 16, 2011

Inwestowanie na giełdzie w akcje spółek zajmujących się wydobywaniem złota – Jest to inwestycja dla osób dobrze znających reguły giełdy. Wzrostowy trend ceny złota niekoniecznie przekłada się na zyski z akcji spółek wydobywających złoto.

Na wartość akcji producenta złota oprócz czynnika koniunkturalnego na rynku kapitałowym wpływa szereg innych warunków np. ryzyko polityczne, sposób zarządzania spółką, uzyskiwanie koncesji i pozwoleń na wydobywanie złota. Zatem zysk z udziałów spółek wydobywających złoto nie jest już taką oczywistą sprawą jak w przypadku inwestycji bezpośredniej w złoty kruszec. Zakup akcji spółek kopalnianych powinien być poprzedzony staranną analizą fundamentalną. Warto jest obserwować ten rynek poprzez analizę najważniejszych indeksów giełdowych skupiających kompanie złota np:

– XAU (filadelfijski indeks koncernów wydobywających złoto oraz srebro)
– HUI (indeks skupia 16 największych kopalni złota notowanych na rynku kapitałowym Stanów Zjednoczonych)

Spółki wydobywające złoto notowane na GPW w Warszawie – inwestycja w złoto

Jeśli chodzi o Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie to również mamy notowaną spółkę, która wydobywa złoto. Chodzi o doskonale nam znany koncern KGHM. Ten czołowy, światowy producent miedzi i srebra wydobywa także złoto-w pierwszym półroczu 2011 roku spółka sprzedała ok. 150 kg złota. KGHM produkuje złoto ze szlamu złotonośnego-w procesie elektrorafinacji srebra. Ponadto nasza spółka miedziowa ma dostęp do najbogatszego złoża złota w Europie: kopalnia Polkowice-Sieroszowice; ok. 80 ton.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady giełdowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Gold Finance – doradztwo finansowe

Gold Finance dysponuje szerokim składem profesjonalistów inwestycyjnych, kredytowych i ubezpieczeniowych. W ramach świadczonych usług, Gold Finance posiada w ofercie produkty...

Zamknij