www.vibank.pl > Inwestycja w białe trufle

Inwestycja w białe trufle

Listopad 3, 2011

Włoska kuchnia to nie tylko smaczne dania z makaronu i różne rodzaje pizzy. Kiedy przychodzi jesień to swój triumf w kuchni święcą trufle. Są to grzyby z gatunku Tuber, które wytwarzają bulwiaste owocniki pod ziemią. We Włoszech można spotkać, aż osiem odmian trufli.

Najbardziej pożądaną na runku odmianą jest biała trufla z okolic miasteczka Alba-region Piemontu. Trufle to towar luksusowy i trudno dostępny. Grzyby te rosną w dzikich i całkowicie nieprzewidywalnych miejscach. Dlatego tak dużym szacunkiem obdarzeni są we Włoszech zbieracze tego „białego złota”. Istnieją różne szkoły poszukiwania trufli. Najczęściej zbieracze posiłkują się obdarzonymi doskonałym węchem psami.

Trufle oprócz szerokiego zastosowania w kuchni, mogą być potraktowane jako ciekawa inwestycja. Co roku we Włoszech odbywają się liczne aukcje i targi nazywanych „białym złotem” grzybów. Jak wcześniej wspomnieliśmy najbardziej znane targi trufli odbywają się na przełomie października i listopada w miasteczku Alba, a także w San Miniato, w Le Marche i w Acqualagna.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Artykuły finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. trufla napisał(a):

    Jest to raczej inwestycja dla „grubych” ryb 🙂 cena za kg tych szlachetnych trufli mówi sama za siebie- 3 tys. EUR za kilogram!. Wie ktoś czy jest jakiś fundusz oparty na tym towarze? czy tylko można inwestować poprzez handel na aukcjach?

  2. admin1 napisał(a):

    Przydałoby się więcej konkretnych informacji gdzie i jak można w Polsce bezpiecznie zainwestować w białe trufle. Może ktoś zna jakieś wyniki finansowe funduszu, który zajmuje się inwestowaniem w białe trufle i wie ile można na nich zarobić. Jakie jest ryzyko inwestowania w białe trufle i czy można na nich stracić.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Doradcy inwestycyjni w Expander

W założeniu doradcy finansowi wybierają dla klientów optymalne rozwiązania finansowe. W tym celu biura doradztwa finansowego powinny mieć przegląd całego...

Zamknij