www.vibank.pl > Inwestycja w kamienie szlachetne – gdzie kupić prawdziwe brylanty, diamenty?

Inwestycja w kamienie szlachetne – gdzie kupić prawdziwe brylanty, diamenty?

Grudzień 8, 2011

Diamenty są najtwardszymi minerałami w przyrodzie. Kamienie te w naturalnej postaci nie są dostępne na rynku. Zazwyczaj diamenty poddawane są fachowej obróbce jubilerskiej-najbardziej znany jest szlif brylantowy.

Brylanty oprócz walorów ozdobnych posiadają walory inwestycyjne. Kupno brylantów jest inwestycją długoterminową; przynoszącą atrakcyjne zyski. Warto wspomnieć, iż ceny tych kamieni praktycznie od 100 lat znajdują się w trendzie wzrostowym. W niektórych latach dynamika wzrostu ceny osiągała poziom 70 procent. Wpływ na poziom ceny brylantów mają przede wszystkim następujące cechy: carat (waga), jakość szlifu, ilość zanieczyszczeń kamienia, kolor kamienia.

Inwestycja w kamienie szlachetne jest odporna na zmienność rynku finansowego i w ostatnim czasie zanotowano zwiększony popyt na brylanty. W Polsce brylanty można kupić między innymi w sklepie Mennicy Polskiej. Klienci Banku Zachodniego WBK mają szczególne udogodnienie w tym względzie. Bowiem w prosty sposób(płatność za pomocą systemu Przelewy24) mogą nabyć brylanty przez Internet (sklep.mennica.com.pl/bzwbk/). Po rozliczeniu transakcji Mennica Polska wysyła brylanty do klienta w ciągu kilku dni. Kamienie szlachetne certyfikowane są w Antwerpii i USA.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Artykuły finansowe

Opinie11 komentarzy

 

 1. Brylek napisał(a):

  Diamenty to bardzo poważna sprawa.Ceny diamentów są chyba wysokie, zatem to zabawa nie dla każdego.
  Zresztą poręczniejsza jest inwestycja w słoto. Złoto łatwiej sprzedać niż diamenty. Mało kto zna się na diamentach.

 2. mikoś napisał(a):

  nie trzeba się znać na brylantach-wszystkie niezbędne certyfikaty i papiery otrzymuje się od Mennicy Polskiej; najtańszy brylant w Mennicy Polskiej kosztuje ok. 3 tys/0,33ct. zł-więc jeśli chodzi o kamienie szlachetne to jest to inwestycja dla każdego; to też dobra inwestycja na ciężkie gospodarcze czasy w Europie….

  • Mariusz napisał(a):

   Kwotę 3 tys zł polecałbym już bardziej zainwestować w złoto niż diamenty. Przy takiej wielkości kamienia są to „odpadki jubilerskie” a nie materiał na inwestycję.

   Co do reszty się zgadzam, jest to bezpieczna inwestycja, nie podatna na kryzysy oraz nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie. Wystarczy wybrać sprawdzoną firmę.

 3. admin1 napisał(a):

  Piszcie gdzie są jeszcze dobre miejsca żeby tanio i bezpiecznie można było zakupić brylanty jako inwestycje.

  • Renata napisał(a):

   Witam serdecznie,
   Jesli jest Pan/Pani zainteresowany(a) inwestowaniem w diamenty polecam firmę e-brylanty.pl, maja przystępne ceny, firma działa w tej branzy od 20-tu lat, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Decydując się na zakup poprzez stronę internetową proszę wpisac kod 0C2M8I wówczas firma udziela rabatów.
   Pozdrawiam

 4. Inwestowanie w diamenty napisał(a):

  Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w lokowaniu pieniędzy w diamenty ? Wiem, że to dla najbogatszych, ale mam wolne 350 tys zł i może jakiś diament by dało się kupić.

  • Renata napisał(a):

   Witam serdecznie,
   Jesli jest Pan/Pani zainteresowany(a) inwestowaniem w diamenty polecam firmę e-brylanty.pl, maja przystępne ceny, firma działa w tej branzy od 20-tu lat, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Decydując się na zakup poprzez stronę internetową proszę wpisac kod 0C2M8I wówczas firma udziela rabatów.
   Pozdrawiam

  • marcin napisał(a):

   witam mam dostęp po brylantów bezpośrednio z Belgii cena ok 60-70% ceny hurtowej

 5. marcin napisał(a):

  Sprzedam diament o szlifie brylantowym okrągły waga 1,00ct,czystość vvs2 kolor H, cut good,pol very good,symm good,cena to ok 60% ceny hurtowej,posiada on certyfikat IGI
  zainteresowanych proszę o kontakt poprzez maila
  marcin_762@o2.pl

 6. MariuszMioduszewski.pl napisał(a):

  Diament, który można traktować jako inwestycję można już kupić za 30-40 tys zł, więc nie jest to aż tak dużo.
  Znaczna część społeczeństwa trzyma takie oszczędności na lokatach.
  Im diament większy i czystrzy oczywiście będzie droższy, ale co za tym idzie i jego wzrost na wartości będzie znacznie wyższy.

  Od dwóch lat współpracuję z Mart Diamonds, polską firmą diamentową, mającą numer członkowski Rapaport oraz swoją siedzibę przy giełdzie w Antwerpii. Dostarczamy diamenty zarówno bankom, mennicom, jubilerom jak i inwestorom indywidualnym.

  Zapewniam diamenty zawsze poniżej wyceny Rapaportu, w ofercie posiadamy wyłącznie brylanty, które fizycznie posiadamy, dlatego też dostawa zapewniania jest w kilka dni.

  Kontakt do mnie znajduje się na stronie www.
  Zachęcam do dołączenia do grona moich zadowolonych klientów.

  PS. Panie Marcinie ma Pan dostęp do brylantów bezpośrednio z Belgii, mam pytanie, opłaty brokerskie, VAT w Belgii płaci Pan czy klient?
  Bo jeżeli klient, to dodatkowe 35% robi różnicę…

  Pozdrawiam

 7. Marcin napisał(a):

  Ja polecam firmę

  diamentyantki.pl

  reszta ma ceny z kosmosu i z tego co wiem to ceny u tkz. polsich pośredników mają się nijak z rzeczywistością.

  jeśli coś u polsiego broera kosztuje załóżmy 100 000, to firma diamenty antyki ma to jaieś 30-40% taniej

  dodatkowo, mają diamentową biżuterię która idealnie nadaje się na inwestycje.

  nie jest też do końca tak że im czystszy kamień tym większy wzrost. Kamienie z wysoką czystością i barwą rosną gorzej i ciężej je sprzedać bo nie są to kamienie handlowe.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja w białe trufle

Włoska kuchnia to nie tylko smaczne dania z makaronu i różne rodzaje pizzy. Kiedy przychodzi jesień to swój triumf w...

Zamknij