www.vibank.pl > Inwestycja w miedź – oferta PKO BP

Inwestycja w miedź – oferta PKO BP

Sierpień 31, 2011

Bank PKO BP sukcesywnie wprowadza nowe oferty produktów strukturyzowanych. Z Powodzeniem cieszą się już inwestycje oparte o kurs EUR/PLN oraz Finanse Zjednoczone – BPW oparte o indeks S&P 500. Dzięki tym ofertom,klienci mogą zdywersyfikować własny portfel inwestycyjny.

Tym razem największy bank w Polsce wprowadził na rynek 2-letnie Bankowe Papiery Wartościowe Strukturyzowane oparte o cenę miedzi. Produkt daje zarobić niezależnie od trendu cenowego tego metalu. PKO BP daje szanse dostępu do rynku surowcowego bez fizycznego zakupu miedzi. Jest to produkt strukturyzowany, który został przygotowany z myślą o klientach indywidualnych-okres subskrypcji potrwa do 23 września bieżącego roku.

Minimalna kwota wpłaty w tym przypadku wynosi 5 tysięcy złotych. Umowę na ten produkt można podpisać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego PKO BP oraz w Punktach Przyjmowania Zleceń zlokalizowanych w oddziałach PKO BP. Cena początkowa miedzi będzie podana 27 września 2011 roku. Dzień wykupu papierów wartościowych został ustalony na 27 września 2013 roku.

Wysokość zysku uzależniona jest od ceny miedzi, notowanej na giełdzie towarowej w Londynie:

zysk=procentowa zmiana ceny miedzi w stosunku do wartości z początku inwestycji; pod warunkiem, że cena miedzi nie przekroczy w trakcie inwestycji ustalonych w dacie emisji barier(prawdopodobnie będą się one zawierać w przedziale od +/- 30 proc. do +/- 40 proc.)
jeżeli cena miedzi przekroczy lub zrówna się z ustalonymi barierami to klient zarobi 3 procent w okresie inwestycji
w przypadku, gdy cena miedzi zrówna się lub będzie niższa od ustalonych barier to inwestor  otrzyma zysk w wysokości 3 proc.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Stefano napisał(a):

    Czy warto inwestować w miedź? Jak zwykle proszę o więcej konkretnych informacji i opinie osób, które się na tym znają i na co dzień inwestują pieniądze właśnie w taki sposób.

  2. invest87 napisał(a):

    warto inwestować w miedź(kontrakty terminowe, lokaty strukturyzowane, fundusze, można się nawet pokusić na akcje KGHM-u). Tutaj duży wpływ na cenę miedzi ma popyt ze strony Chin. Jest to gospodarka rozwijająca się w szalonym tempie!nie grozi jej raczej obniżenie ratingu….nie zapominajmy jednak, że nie jest to w pełni demokratyczny kraj, a podawane wskaźniki gospodarcze nie zawsze równają się rzeczywistości.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Money Makers

Money Makers to firma trudniąca się zarządzaniem inwestycjami. Doradcy finansowi Money Makers swoje pierwsze kroki stawiali w Grupie ING i...

Zamknij