www.vibank.pl > Inwestycja w nieruchomości

Inwestycja w nieruchomości

Październik 3, 2011

Wszelkie umowy jakie zawierają dwie zainteresowane strony na rynku nieruchomości niosą za sobą prawa oraz obowiązki połączone z władaniem nieruchomości. Na tym rynku odbywa się przede wszystkim transfer praw do nieruchomości.

Do podmiotów działających na rynku nieruchomości zalicza się kredytodawców, maklerów, przedsiębiorców, obsługę techniczną oraz inwestorów. Skupimy się w tym artykule na ostatnim podmiocie. Istnieją różne formy inwestowania na rynku nieruchomości. Przykładowo możemy kupić mieszkanie, dom, grunt rolny, garaż, działkę budowlaną lub nieruchomość komercyjną.

Nie jest to inwestycja zarezerwowana dla „milionerów”. Dzisiejszy rynek finansowy przepełniony jest ofertami obcego finansowania. Niektóre kredyty udzielane są na preferencyjnych warunkach np. Rządowy Program Rodzina na Swoim(tutaj przez 8 lat możemy liczyć na dopłaty do odsetek ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego). Jak pokazują trendy cenowe na rynku nieruchomości, jest to bardzo dochodowa inwestycja. Po roku 2009 jesteśmy jednak świadkami spowolnienia gospodarczego, co nie pozostało bez echa na rynku nieruchomości-spadki cen.

Powoli rynek ten wraca na właściwe tory. Pozytywną informacją jest fakt, że do roku 2020 przewiduje się wzrost wartości  większość wskaźników ekonomicznych, które pośrednio wpływają na ceny nieruchomości np. PKB. Przykładem czerpania zysków z nieruchomości może być wynajmowanie mieszkania lub garażu.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Bezpieczny zakup złota – gdzie kupić pewne złoto.

Wiele osób planujących inwestowanie w złoto dostało w ostatnich czasach sporą nauczkę. Firma Amber Gold obiecująca spore zyski z lokat...

Zamknij