www.vibank.pl > Inwestycja w spółki zajmujące się energią odnawialną – lokaty strukturalne w BOŚ Banku

Inwestycja w spółki zajmujące się energią odnawialną – lokaty strukturalne w BOŚ Banku

Październik 19, 2011

Okres subskrypcji dla lokaty strukturyzowanej „Czysta Energia Zysku” trwa do 18 listopada bieżącego roku. Instrumentem bazowym tego produktu są akcje 5 spółek giełdowych, które działają w branży ekologicznej energii. Produkt inwestycyjny ma formę grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Został przygotowany wspólnie Towarzystwem Ubezpieczeń na Zycie i Dożycie Europa S.A. W przypadku „Czystej Energii Zysku” okres ubezpieczeniowy trwa maksymalnie dwa lata. Wypłata zysku(premii) obwarowana jest następującym warunkiem: w dniu obserwacji(po 12,18 lub 24 miesiącach)wartość akcji spółek energetycznych będzie stanowiła co najmniej 101 procent wartości początkowej zanotowanej 25 listopada 2011 roku.

Premia wypłacana jest w wysokości: 10 procent zdeponowanej kwoty po 12 miesiącach, 15 procent po 18 miesiącach inwestycji lub 20 procent składki po 24 miesiącach. Lokata oparta jest na opcji autocall- możliwe jest wcześniejsze zakończenie inwestycji i wypłacenie premii. Produkt jest bezpieczny, gdyż BOŚ Bank gwarantuje 100 procentowy zwrot zainwestowanego kapitału.
Spółki na których oparta jest inwestycja:
– Renewable Energy Corp ASA: pozyskiwanie energii ze źródła odnawialnego takiego jak słońce
– Nextera Energy Inc: dostarczanie energii z różnych źródeł odnawialnych
– Vestas Wind Systems A/S: produkcja turbin wiatrowych
– Koninklijke Philips Electronics N.V: producent „zielonych produktów” elektronicznych

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie3 komentarze

 

  1. Inwestowanie w energię odnawialną napisał(a):

    Energia odnawialna to coś co w Polsce jeszcze jest daleko daleko w tyle więc myślę, że chyba warto zainwestować w to własne pieniądze. Jak jeszcze można inwestować w energię odnawialną?

  2. Marta napisał(a):

    Energia odnawialna to bardzo ciekawy i przyszłościowy temat. Chętnie bym zainwestowała w takie rozwiązania w swoim domu jaki niedługo będę budować. Nie widzę jednak jakoś możliwości inwestowania moich oszczędności w ten dział biznesu z nadzieją na zyski w przyszłości.

  3. Ekolog napisał(a):

    Może w bankach dojrzeli już do myśli, że energia odnawialna to coś dobrego, w co warto inwestować, ale niestety nie można tego powiedzieć o polskich władzach, które wciąż rzucają kłody pod nogi tym, którzy chcieliby zacząć działać w tym kierunku.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja w białe trufle

Włoska kuchnia to nie tylko smaczne dania z makaronu i różne rodzaje pizzy. Kiedy przychodzi jesień to swój triumf w...

Zamknij