www.vibank.pl > Inwestycja w starą złotą biżuterię – wyroby jubilerskie

Inwestycja w starą złotą biżuterię – wyroby jubilerskie

Grudzień 12, 2011

Inwestowanie w złotą biżuterię – czy warto inwestować w jubilerskie wyroby ze złota. Największą rolę w kreowaniu popytu na złotą biżuterię odgrywają kobiety. Dodatkowym bodźcem kreującym wzrost popytu na złotą biżuterię jest awans społeczny kobiet-zauważalny w ostatnich latach. Kobiety odgrywają coraz większą rolę w biznesie i stają się niezależne finansowo.

Przy inwestycji w złotą biżuterię najważniejsza jest jej wartość dodana (na wartość danej biżuterii oprócz poziomu „ceny złota w złomie” wpływa także czynnik kolekcjonerski i jakość obróbki jubilerskiej).  Dlatego cena złotej biżuterii  przewyższa poziom ceny złotego kruszcu. Na rynku najbardziej ceniona jest stara biżuteria np. XIX wieczna. Jeśli chodzi o światowy rynek to najcenniejsze są XIX wieczne wyroby jubilerskie Faberge oraz Cartiera.

W Polsce najwyższe stopy zwrotu przynoszą inwestycje w złoto w wyroby jubilerskie pochodzące z carskiej Rosji oraz Wiednia: okres od początków XIX do XX wieku. Ceny takich okazów wahają się od 5 do 50 tysięcy złotych. Rynek starej biżuterii jest bardzo wąski. Najlepsze okazy starej biżuterii (nabywane przez kolekcjonerów) przeważnie nie wracają z powrotem do obiegu.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. stara złota biżuteria napisał(a):

    Inwestowanie pieniędzy w starą biżuterię ze złota kupioną tanio w dobrej cenie na pewno jest dobrą inwestycją byleby tylko nie przepłacać i wiedzieć gdzie tanio i bezpiecznie kupować takie wyroby ze złota. Piszcie gdzie można kupić jakieś ciekawe biżuterie ze starego złota

  2. kolekcjoner_SCZ napisał(a):

    Zgadzam się z autorem powyższego artykułu. Rynek starej biżuterii jest naprawdę wąski. Trudno jest zdobyć cenne okazy! Dodatkowo biżuteria posiada wartość emocjonalną; myślę, że najlepiej jest szukać biżuterii na różnych aukcjach i w ogłoszeniach

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Fundusze złota w Investors TFI

Podstawową funkcją ekonomiczną złota jest przechowywanie realnej wartości pieniądza-szczególnie w chwilach załamania gospodarczego. W złoto można inwestować na różne sposoby.

Zamknij