www.vibank.pl > Inwestycje w polisy ubezpieczeniowe z funduszem kapitałowym

Inwestycje w polisy ubezpieczeniowe z funduszem kapitałowym

Wrzesień 8, 2011

Na rodzimym rynku finansowym możemy znaleźć różnego typu ubezpieczenia. Ciekawym produktem jest polisa ubezpieczeniowa z funduszem kapitałowym-Unit Link-i. Tak jak nazwa wskazuje jest to połączenie ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym. Od osoby ubezpieczonej zależy jaka część składki zostanie przekazana na fundusz i jaka kwota będzie chronić życie.

W przypadku tych polis należy zwrócić szczególną uwagę na opłaty za zarządzanie. Bowiem za te polisy są często pobierane podwójne opłaty za zarządzanie. Pobierają je zarówno fundusze inwestycyjne jak  i firma ubezpieczeniowa. Jest to opłata w wysokości ok. 2,1 proc. całej kwoty przekazanej na ubezpieczenie. Długoterminowe inwestycje mają to do siebie, że działający procent składany w połączeniu z wysokością opłat, znacznie pomniejsza pomnożony kapitał. Dlatego nie można się kierować przy wyborze funduszu wyłącznie danymi historycznymi, które dotyczą stopy zwrotu.

W tego typu ubezpieczeniach klienci mogą wybierać następujące fundusze:

fundusze obligacji Skarbu Państwa
fundusze zrównoważone: takie same proporcje inwestycji w obligacje i akcje
fundusze agresywne: inwestycja główne w akcje
fundusze gwarantowane: gwarancja minimalnego zysku
fundusze międzynarodowe: inwestycja w zagraniczne papiery wartościowe

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Amber Gold

Firma Amber Gold zajmuje się przede wszystkim inwestycjami alternatywnymi takimi jak obrót złotem, srebrem i platyną. Klientami Amber Gold są...

Zamknij