www.vibank.pl > Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Kwiecień 8, 2015

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie? Przeraża cię jednak wielość ofert dostępnych na rynku? Zamiast decydować się na przypadkową propozycję, dokonaj dokładnej analizy. Precyzując swoje potrzeby oraz oczekiwania, znacznie łatwiej podjąć właściwą decyzję.
Polisa na życie to fundament oferty każdej firmy ubezpieczeniowej, np. 4Life Direct, Allianz, Generali Życie. Dzięki ubezpieczeniu osoby uposażone, wskazane przez ubezpieczonego mogą otrzymać świadczenie pieniężne w razie jego śmierci.

Określ zakres ubezpieczenia

ubezpieczeniaKlasyczne ubezpieczenie na życie to przede wszystkim wypłata świadczenia w razie śmierci ubezpieczonego. Warto jednak mieć świadomość, że niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają wybór znacznie szerszego zakresu zdarzeń, np. śmierci rodziców, dzieci czy leczenia szpitalnego. Im pełniejsza ochrona ubezpieczeniowa, tym wyższą składkę musisz zapłacić.
Zanim więc podpiszesz umowę, dokładnie przemyśl jak szeroki zakres zdarzeń w ramach polisy będzie ci potrzebny. Jeżeli zależy ci przede wszystkim na finansowym zabezpieczeniu najbliższych po twojej śmierci, warto postawić na najprostszą ofertę – polisę proponowaną m.in. przez Generali Życie czy 4Life Direct (opinie klientów na temat firm możesz znaleźć na ich stronach internetowych).

Sprecyzuj sumę ubezpieczenia

Przy wyborze polisy na życie kluczową kwestią jest wybór odpowiedniej sumy ubezpieczenia. Jest to kwota, która zostanie wypłacona uposażonym w razie twojej śmierci.
Miej świadomość, że im wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższa składka, ale i wyższe świadczenie dla bliskich ci osób. Musisz więc dokładnie przemyśleć, jaki wariant będzie dla ciebie opłacalny finansowo.
Wysokość sumy ubezpieczenia jest różna w zależności od ubezpieczycieli. Zwykle są to kwoty od kilku tysięcy do nawet 200 000 złotych.

Sprawdź formalności

Jeśli chcesz podpisać umowę z konkretną firmą ubezpieczeniową, sprawdź najpierw wymogi formalne. Miej świadomość, że niektórzy ubezpieczyciele wymagają poddania się badaniom lekarskim, ale są też i tacy, dla których nie jest to wymóg konieczny. Co więcej, różny jest też maksymalny wiek osób przystępujących do ubezpieczenia. Z zakupem polisy możesz mieć problem, gdy masz więcej niż 60-65 lat – w przypadku ubezpieczenia terminowego – oraz 70-75 lat – w przypadku ubezpieczenia bezterminowego. Sprawdź jednak, która firma ubezpieczeniowa proponuje polisę dla osób, których wiek nie przekracza 85 lat.

Renoma ubezpieczyciela

Znaczenie może mieć także renoma ubezpieczyciela. Chodzi przede wszystkim o opinię w kwestii wypłacanego świadczenia. Warto związać się z taką firmą ubezpieczeniową, która środki pieniężne przekazuje uposażonym w dość krótkim czasie

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Amber Gold

Firma Amber Gold zajmuje się przede wszystkim inwestycjami alternatywnymi takimi jak obrót złotem, srebrem i platyną. Klientami Amber Gold są...

Zamknij