www.vibank.pl > Jak grać na giełdzie

Jak grać na giełdzie

Maj 29, 2011

Pieniądze leża na koncie oszczędnościowym i zastanawiasz się czy części z nich nie zainwestować na giełdzie? Najpierw zastanów się dokładnie czym to grozi. A jeśli już podejmiesz decyzję udaj się do domu maklerskiego i załóż rachunek inwestycyjny. Na początek skorzystaj z pomocy doradcy, nie inwestuj sam. Chyba, że to nie Twoja pierwsza przygoda z giełdą.

Trzeba pamiętać o tym, że doradca pobiera prowizję od zysków, jakie pieniądze wypracują. Jemu także zależy na tym, żeby dobrze zainwestować pieniądze swoich klientów jeśli pieniądze nie sa tylko Twoją własnością, zapytaj o zdanie współmałżonkę. Jej pomysł inwestowania środków na giełdzie może nie przypaść do gustu. Tym bardziej, jeśli chcecie owe oszczędności przeznaczyć na jakiś ważny dla Was cel. Na giełdzie i owszem można zarobić, jednakże można też i stracić. Wówczas nie będzie mowy o wspólnych wakacjach, nowych meblach, czy samochodzie. Dlatego tez ową decyzję należy dokładnie przemyśleć.

Tym bardziej, że jeszcze na rynku funkcjonują lokaty antypodatkowe, które są wysoko oprocentowane. Ponadto można ulokować środki finansowe na lokacie strukturyzowanej, gdzie kapitał może być objęty nawet 100% ochroną. Trzeba tylko dobrze poszukać. A na nich również można sporo zarobić. Najważniejsze, żeby nie stracić. Warto wiedzieć, że ryzyko nie zawsze jest opłacalne. A banki mają w swoich ofertach coraz ciekawsze produkty, prześcigają się między sobą, chcąc przyciągnąć jak największą liczbę nowych klientów, którzy zostaną im wierni przez kolejne lata.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady giełdowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Zosie samosie na giełdzie- to pomyłka! napisał(a):

    Na giełdzie powinni grać tylko ludzie, którzy się na tym znają i którzy potrafią zarządzać ryzykiem. Śmieszą mnie jak niektórzy zupełnie zieloni od razu wskakują na głęboką wodę. Inwestują wszystkie swoje oszczędności, nie zostawiając nawet sobie żadnego zabezpieczenia. Są tak pewni swoich decyzji, że nawet nie biorą pod uwagę tego, że mogą stracić. Giełda to nie tylko akcje ale cały rynek. Na wahania cen akcji ma wpływ wiele czynników i normalny człowiek nie jest w stanie wszystkich na bieżąco śledzić i analizować. Nawet profesjonalistom, którzy do perfekcji opanowali analizę rynku, zdarzają się pomyłki. Sytuacja wymyka się spod kontroli, i wszystkie akcje lecą w dół. Na taką ewentualność trzeba się przygotować. Niestety znam wiele osób, które bardzo dużo straciło na giełdzie. Stali się bankrutami. Jeśli już chcemy inwestować, to powinniśmy powierzyć nasze środki specjalistom, nawet jeśli będzie to wiązało się z kosztami. Oni będą wiedzieli jak zarządzać naszymi pieniędzmi.

  2. Jak inwestować na giełdzie napisał(a):

    Jak inwestować na giełdzie żeby nie stracić ?
    Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Nie ma cudownych porad. Na giełdzie się zarabia, ale i traci. Giełda to miejsce dla twardych ludzi umiejących tracić pieniądze po to, żeby zarobić.
    Zwykli ludzie powinni raczej unikać spekulacji giełdowych.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Zarządzanie funduszami w Union Investment TFI S.A.

Oferta inwestycyjna tego funduszu skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do firm. Union Investment TFI S.A osiem razy...

Zamknij