www.vibank.pl > Jak inwestować w nieruchomości ?

Jak inwestować w nieruchomości ?

Maj 12, 2016

Prawdopodobnie wiesz, że warto inwestować w nieruchomości, wiesz pewnie że ludzie zarabiają tym sposobem duże pieniądze. Wydaje Ci się jednak, że jest to możliwe tylko dla najzamożniejszych. I nie mylisz się … wydaje Ci się. Tak naprawdę może to robić każdy, no prawie każdy :-). 

ziemia rolna - zbiór zbórzWystarczy sporo chęci, trochę czasu i jakakolwiek zdolność kredytowa, bądź gotówka własna, czy też pożyczona od rodziny. Można rozpocząć od niewielkich kwot, ale i tak zysk może być spory. Przykładowo kupujemy działkę budowlaną poza miastem za 30 tyś zł i oczekujemy na wzrost wartości. Jeśli działka jest duża, można ją podzielić na mniejsze i sprzedawać każdą osobno. Gdy uznamy, że przyszedł odpowiedni czas (im dłużej czekamy, tym wyższa cena), przykładowo po roku, sprzedajemy działkę (lub działki), łącznie za 150 tyś zł. Z tej sumy spłacamy ew. długi i odsetki, podatki, a to co nam zostanie to nasz czysty zysk. Oczywiście jest to uproszczony scenariusz, jednak podane kwoty nie są nierealne. Co zrobić z zarobioną sumą? Oczywiście kupować następne nieruchomości. Tym razem możemy sobie pozwolić na niewielką kawalerkę, wynająć ją i czerpać z niej stały dochód. A po określonym czasie oczywiście sprzedać z zyskiem.

Najlepszym dowodem na to, że inwestowanie w nieruchomości to świetny sposób na zarabianie, jest pewna opowieść. Jeden z założycieli sieci Mc’Donalds stwierdził na swoim wykładzie, że jego sieć nie zarabia wcale na hamburgerach, tylko na … nieruchomościach! Hamburgery sprzedaje tylko dlatego, że to jest najbardziej opłacalne dla najemców jego lokali :-)!

Zapewne teraz nie będzie już tak dużych wzrostów wartości nieruchomości jak w latach 2000-2006, ale w dalszym ciągu będzie to zyskowne. Mieszkania nie powinny stracić na wartości, może z wyjątkiem mieszkań w blokach z wielkiej płyty, ich wartości są bardzo napompowane. Ale mimo to na spadkach też można wyśmienicie zarobić. Wystarczy przewidzieć najlepszy czas, w którym wartość spadnie najniżej, wtedy trzeba kupić lokum i oczekiwać na wzrost wartości. Nawet ziemia rolna mimo obecnych zmian prawnych w jej nabywaniu może się okazać dobrą i zyskowną inwestycją.

Jednak, żeby zacząć inwestowanie nieruchomości, trzeba posiąść pewną wiedzę. Obraca się tu sporymi pieniędzmi, a na początkujących inwestorów czeka cały szereg pułapek. Przed rozpoczęciem inwestowania warto przede wszystkim zorientować się w tym temacie, poznać rozmaite techniki i sposoby kupowania nieruchomości, poznać pobliski rynek nieruchomości, oraz nauczyć się znajdować odpowiednie okazje. Najlepszym i najefektywniejszym sposobem na naukę inwestowania w nieruchomości jest odbycie odpowiedniego kursu. W internecie można znaleźć dużo takich szkoleń, jednak jeden wyróżnia się na ich tle. Jest zupełnie darmowy (!) i nie wymaga ruszania się z domu! Przez dwa tygodnie codziennie będziesz dostawał na swoją skrzynkę e-mail kolejne części najczystszej, rzeczowej wiedzy, podpartej przykładami. Nic Cię to nie kosztuje a zyski można liczyć dziesiątkach tysięcy złotych. Dodatkowo dostaniesz wiele prezentów, zapisz się na szkolenie nieruchomości już teraz!

No votes yet.
Please wait...

Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Wealth Solutions

Wealth Solutions jest spółką doradztwa finansowego , która charakteryzuje się oferowaniem własnych produktów inwestycyjnych. Firmę na rynku inwestycji wyróżniają takie...

Zamknij