www.vibank.pl > Jak inwestować w własną firmę

Jak inwestować w własną firmę

Sierpień 10, 2011

Jeśli zastanawiasz się co zrobić, żeby założyć własną firmę i jak możesz tego dokonać to powinieneś informacji na ten temat poszukać chociażby w Internecie. Trzeba po prostu wiedzieć, gdzie i jakie dokumenty złożyć, nastawić się na opłatę  wdanej wysokości, przemyśleć kwestie formy prawnej w jakiej działalność ma zostać założona. To wszystko tylko wygląda na trudne na pierwszy rzut oka.

Tak naprawdę wystarczy odrobinę chęci i przygotowania teoretycznego, zapoznania się z informacjami co, gdzie i jak zrobić itp. Oczywiście nie można nastawiać się, że działalność uda nam się założyć w jeden dzień. Wszystko to bowiem wymaga czasu.  Ponadto trzeba jeszcze załatwić wszelkie formalności w banku, bo żadna firma nie może się obejść bez konta. No i zostaje jeszcze lokal. Żeby działać trzeba mieć odpowiednie miejsce. Nie musi to być nic dużego. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju działalność gospodarczą będziemy prowadzić. Może to być biuro projektowe, wówczas potrzebne jest tylko miejsce, w którym można pracować, ewentualnie przyjmować klientów.

Inaczej już sprawa się ma w przypadku lokalu gastronomicznego czy sklepu chociażby. Następnie podział obowiązków. Jeśli będziemy firmą jednoosobową to tylko od nas zależy czy zdecydujemy się zatrudnić kogoś do pomocy, w przypadku spółek taką decyzję muszą podjąć wszyscy wspólnicy. Zawsze łatwiej rozpocząć działalność z kimś, jednakże prawda jest taka, że ze wspólnikami trzeba uważać, niekiedy nawet najlepszy przyjaciel może stać się naszym wrogiem.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. Zombek napisał(a):

    Inwestować trzeba z głową, czyli w takie pomysły, które są opłacalne. Otwieranie kolejnego spożywczaka czy sklepu z odzieżą na pewno nie jest tym co przyniesie konkretne pieniądze. Trzeba pójść raczej w stronę restauracji czy lokalu, w którym można organizować wesela, czyli czegoś na kształt http://www.kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php . Takie lokale przynoszą niezłe zyski.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Doradcy inwestycyjni w Expander

W założeniu doradcy finansowi wybierają dla klientów optymalne rozwiązania finansowe. W tym celu biura doradztwa finansowego powinny mieć przegląd całego...

Zamknij