www.vibank.pl > Jak zainwestować w rolną ziemię orną

Jak zainwestować w rolną ziemię orną

Grudzień 28, 2011

Jak można inwestować pieniądze w ziemię orną? Jak wygląda inwestowanie w grunty rolne? Wybór strategii inwestowania w grunty rolne zależy od zasobności portfela. Wybierając potencjalne grunty na zakup, warto jest zapoznać się z planami zagospodarowania przestrzennego danej gminy.

W praktyce najlepiej inwestować w „uzbrojone” grunty, zlokalizowane w miejscach, gdzie w przyszłości powstaną utwardzone drogi dojazdowe, drogi ekspresowe lub autostrady. Grunty rolne w takich miejscach są niezwykle atrakcyjne i gwarantują przewagę negocjacyjną podczas sprzedaży.

Dobrym rozwiązaniem dla inwestorów z dużym zasobem gotówki (powyżej 1 miliona złotych) jest kupno dużego areału. Dzielenie powierzchni gruntowej na mniejsze działki spowoduje większą zyskowność podczas odsprzedaży. Działa tutaj następująca zasada: przy sprzedaży mniejszych powierzchni uzyskamy większą cenę w przeliczeniu na metr kwadratowy.

Nie wszyscy decydują się na grunty rolne, które można przekształcić na działki budowlane. Nie zapominajmy, iż do każdego hektara ziemi rolnej można otrzymać dopłatę z ARiMR-ok. 711 zł/ha.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie2 komentarze

 

  1. Nie Rolnik napisał(a):

    Słyszałem, że nie tak łatwo jest kupić teraz ziemie orną. Pierwszeństwo mają aktualni dzierżawcy, albo rolnicy z danej gminy.
    Czy możecie to potwierdzić ?

  2. brano napisał(a):

    Ale bardziej opłacają się działki inwestycyjne. JARTOM ma kilka gruntów pod dużymi miastami i tam faktycznie warto zainwestować. Do jakiego stopnia? O tym już decyduje rynek, wykorzystanie gruntu, ale potencjał jest spory.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja w ziemię orną – grunty rolne

Inwestowanie w grunty orne i ziemię rolną - Ceny gruntów ornych od 2004

Zamknij