www.vibank.pl > Jak zarabiać w czasie wysokiej inflacji

Jak zarabiać w czasie wysokiej inflacji

Luty 14, 2012

Wzrosty cen spędzają sen z powiek nie tylko konsumentom. Także inwestorzy zastanawiają się jak pokonać inflację. W styczniu bieżącego roku inflacja wyniosła 4,2 procent.

Według ekonomistów w najbliższym czasie nie powinniśmy się spodziewać spowolnienia wzrostu cen. Paliwo jest coraz droższe, wzrastają koszty utrzymania mieszkania oraz koszty leczenia. Do bezpiecznych inwestycji, zapewniających stopy zwrotu powyżej wskaźnika inflacji można zaliczyć: zakup obligacji skarbowych(indeksowanych), depozyty terminowe z oprocentowaniem powyżej 5 procent netto, fundusze obligacji lub inwestycje w nieruchomości.

Dobrym sposobem na walkę z inflacją jest zakup akcji spółek giełdowych wytwarzających paliwo, energię i żywność. Zatem spółek z branż najbardziej inflacjogennych.

Akcje jakich spółek giełdowych warto kupić?
PKN Orlen(branża paliwowa)
ENEA(branża energetyczna)
INDYKPOL(branża spożywcza)
CORMAY(branża farmaceutyczna)

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. BeLka napisał(a):

    Zapomnieliście napisać, że sam wzrost inflacji i czynniki jego wzrostu nie powinny w 100 porcentach decydować o wyborze powyższych spółek giełdowych. Ważne jest także otoczenie makroekonomiczne-czego doświadczamy obecnie….Taka strategia inwestycyjna może okazać się niewypałem.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Union Investment

Union Investment TFI należy do Grupy Kapitałowej Union Inwestment, która rozpoczęła działalność w 1956 roku. Posiadaczem 100 procent akcji UI...

Zamknij