www.vibank.pl > Jaka będzie inflacja w Polsce

Jaka będzie inflacja w Polsce

Luty 15, 2012

Jaka inflacja nam grozi w najbliższych miesiącach? – Wartość styczniowego wskaźnika inflacji nieco spadła, w porównaniu do grudnia 2011-spadek z poziomu 4,6 do 4,2 procent.

Prawdopodobnie w pierwszym kwartale obecnego roku nie mamy co liczyć na większe spadki. W szybkim tempie rośnie cena ropy naftowej na światowych giełdach. Nie musimy chyba przypominać Wam o bezpośrednim przełożeniu poziomu cen paliw na koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Pomimo umacniającej się złotówki, paliwo na stacjach benzynowych nie tanieje. Dodatkowo zdrożeje gaz-powołując się na informacje Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

W najbliższym czasie odczujemy także na własnej skórze wzrastające koszty leczenia-po części problem ten spowodowany jest nową listą refundacyjną. Nie mówiąc już o podwyżkach stawek czynszowych oraz opłat za media. Nie pozostaje nam nic innego jak chronić własne oszczędności przed spadkiem wartości pieniądza w czasie.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Opinie6 komentarzy

 

 1. inflacja w Polsce 2012 napisał(a):

  mnie zawsze zastanawia jak to mozliwe jest , że inflacja jest taka mała skoro paliwo przez ostatnie lata posżło w górę chyba ze 100%? przecież paliwo jest najwazniejszym czynnikiem kształtującym inflację

 2. Price_SZCZ napisał(a):

  No tak jak rośnie cena paliwa to wraz z nią pozostałe produkty. Wszytko przez koszty transportu itp……swoją drogą rząd jak chce skutecznie walczyć z inflacją to powienien coś zrobić z tymi podatkami od paliwa….wtedy napewno ceny pójdą w dół!

 3. przewidujący napisał(a):

  dzisiaj o godzinie 14 GUS poda dane o inflacji, więc zobaczymy jak sprawdzą się Polaków obawy;-)myślę, że 4,2 proc. napewno będzie!

 4. Antyinflacja napisał(a):

  Zupełnie zbędny dla normalnych ludzi ten parametr : inflacja.
  Po co się nad tym roztrząsać – i tak jest wzięty z kosmosu.

  Trzeba robić swoje bez względu na poziom inflacji.

 5. Balcerek napisał(a):

  no jak wzięty z kosmosu!to jeden z najważniejszych wskaźników gospodarczych!!!!!ciekawe jak teraz wyglądałałaby Polska, jakby Balcerowicz olał ten wskaźnik w 1990 roku………..

 6. jak pokonać inflacje napisał(a):

  a ja chciałbym wiedzieć jak można pokonać inflację w Polsce .
  Nie interesują mnie metody jak inwestowanie w piramidy finansowe jak Amber Gold.
  Czy są sposoby bezpieczne na pokonanie inflacji ?

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Fundusze złota w Investors TFI

Podstawową funkcją ekonomiczną złota jest przechowywanie realnej wartości pieniądza-szczególnie w chwilach załamania gospodarczego. W złoto można inwestować na różne sposoby.

Zamknij