www.vibank.pl > Lokata Happy Plus w Idea Banku – nasza opinia

Lokata Happy Plus w Idea Banku – nasza opinia

Listopad 21, 2016

Lokata Happy Plus jest dostępna tylko dla nowych klientów Idea Banku (w tym także Lion’s Banku, który jest tylko oddziałem private banking banku Idea). Czyli tak samo jak jeden z najlepszych depozytów na rynku bez dodatkowych produtków – dobrze znana lokata Happy, którą cechuje od wielu lat zawsze najwyższe oprocentowanie wśród klasycznych lokat bankowych, bez dodatków.

lokata-happy-plus-ideabankRóżnica między Lokatą Happy Plus, a klasyczną Lokatą Happy polega przede wszystkim na możliwości zdeponowania znacznie większej kwoty. Na lokacie Happy możemy zdeponować tylko 10 000 zł, a na lokacie Happy Plus aż 100 000 zł. Jest to niestety kosztem oprocentowania, bo na lokacie Happy możemy uzyskać aż 4% wybierając okres 2 miesięcy lub 3,5% wybierając okres 1 bądź 3 miesięcy. a Happy Plus mamy do wyboru tylko jedne okres 3 miesięcy na 3%.

Jeśli już decydujemy się na założenie promocyjnej lokaty, z której możemy skorzystać tylko jedne raz to lepiej wybrać te 3 miesiące, ponieważ pozwolą nam zagospodarować kapitał na nieco dłużej, a standard oprocentowania lokat na rynku poza promocją to obecnie trochę ponad 2%. Niestety mamy obecnie bardzo niskie stopy procentowe.

Wybrać Lokatę Happy, czy Happy Plus?

To zależy – dla osób z niewielkim kapitałem do 10 000 zł, oczywiście lepszym wyborem będzie zwykła lokata Happy. Z prostej przyczyny możemy uzyskać lepszy procent. Jednak dla osób z większym kapitałem zdecydowanie lepszym wyborem będzie lokata Plus, mimo, że oprocentowanie jest niższe, to przy większych kwotach, szczególnie w okolicach 100 000 zł, po przeliczeniu odsetek w stosunku do sytuacji, w której podzielimy kapitał i 10 000 zł damy na zwykła Happy, a resztę na klasyczną lokatę bez promocji, to na całości kapitału zdeponowanym na lokacie Happy Plus zarobimy znacznie więcej.

Obie te lokaty zakłada się przez Internet i nie ma konieczności otwierania rachunku w Banku Idea. Składamy wniosek i na maila otrzymujemy nr rachunku, na który należy przelać środki.

We wstępie wspomnieliśmy też o Lion’s Banku, które jest częścią Idea Banku. Tam z kolei jest lokata Welcome dla nowych klientów. Dostępna jest dla kwot powyżej 100 000 zł, ale oprocentowanie tej lokaty zakładanej przez Internet na dzień dzisiejszy wynosi już tylko 2,35%. Można uzyskać lepszy procent umawiając się na wizytę w oddziale, ale tych oddziałów Lion’s jest mało. Poza tym doradca nam będzie próbował wcisnąć inne produkty. Trzeba poświęcić czas, dojechać. Nie jest to naszym zdaniem najlepsza oferta. Z kolei Lokatę Happy Plus uważamy obecnie za najlepszy depozyt na rynku wśród klasycznych lokata bez warunków i dodatkowych produktów. Podobne lokaty można spotkać też w BGŻOptima, ale tam trzeba z kolei założyć darmowe konto oszczędnościowe, aby z nich skorzystać. W przypadku Lokaty Happy Plus zakładamy tylko lokatę.

Źródła:
1. Lokata Happy – analiza w serwisie Antyhaczyk
2. Ideabank.pl
3. Opinie na forum Kredyciak.pl

Rating: 4.7. From 3 votes.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Fundusze złota w Investors TFI

Podstawową funkcją ekonomiczną złota jest przechowywanie realnej wartości pieniądza-szczególnie w chwilach załamania gospodarczego. W złoto można inwestować na różne sposoby.

Zamknij