www.vibank.pl > Najlepsze obligacje banków spółdzielczych

Najlepsze obligacje banków spółdzielczych

Kwiecień 12, 2012

Banki Spółdzielcze emitują papiery dłużne, aby zwiększyć swoje kapitały własne. Pomimo, iż zakup obligacji banków spółdzielczych jest bezpieczną inwestycją, warto uświadomić sobie pewne ryzyko z tym związane. Posiadacze papierów dłużnych powinni się liczyć z możliwością odroczenia wypłaty odsetek. Gdy bank będzie miał gorszą sytuację finansową lub będzie w stanie upadłości. Dlatego najlepiej jest wybierać banki o pewnej i przejrzystej kondycji finansowej. W przypadku rodzimych banków spółdzielczych, nakreślony problem jest czysto teoretyczny. Bowiem tylko ok. 2 procent działających na polskim rynku banków spółdzielczych nie spełnia norm płynności.

Najlepsze na rynku obligacje banków spółdzielczych:

1. Bank Polskiej Spółdzielczości: oprocentowanie w bieżącym okresie odsetkowym 8,26 proc; wykup 12.07.2020 r.
2. Podkarpacki Bank Spółdzielczy: oprocentowanie w bieżącym okresie odsetkowym 8,75 proc; wykup 02.07.2020 r.
3. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej: oprocentowanie w bieżącym okresie odsetkowym 8,32 proc; wykup 11.02.2021 r.
4. Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie: oprocentowanie w bieżącym okresie odsetkowym 8,35 proc; wykup 12.03.2025 r.
5. Krakowski Bank Spółdzielczy: oprocentowanie w bieżącym okresie odsetkowym 8,51 proc; wykup 29.10.2020 r.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. banki spółdzielcze w Polsce napisał(a):

    Obligacje banków spółdzielczych w Polsce z roku na rok mogą być coraz bardziej atrakcyjne. Tego typu banki chcą zerwać w końcu z ich pierwotnym przeznaczeniem dla rolników. Banki spółdzielcze nie tylko próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości zaawansowanej technologicznie lecz również próbują konkurować z bankami komercyjnymi. Mają być drugą siłą bankową w Polsce. Być może dojdzie do konsolidacji na tym rynku i wyłoni się prawdziwy lider bankowości spółdzielczej.

    Mieloch/ Tarnów

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja w wino – oferta firmy Wine Advisors

Inwestycja pieniędzy czyli lokaty w wino to doskonała alternatywa inwestycji na rynku kapitałowym w czasie załamania gospodarczego, którego jesteśmy świadkami....

Zamknij