www.vibank.pl > Nest Bank – opinia na temat konta i lokaty „Witaj”.

Nest Bank – opinia na temat konta i lokaty „Witaj”.

Listopad 23, 2016

Niedawno pojawił się na rynku nowy bank – Nest Bank. Jednak nie jest ona wbrew pozorom taki nowy. Powstał z połączenia Banku Smart i BizBanku. Obie te marki należą do grupy FM Bank. Są to zatem wszytko tylko nazwy handlowa, a nowy twór jest tylko kolejnym brandem, nazwą handlową.

nest-bank-opinie-lokata-kontoPoza nową nazwą, stroną internetową oraz barwami firmowymi zmieniła się także nieco oferta.O ile konta ze Smart Banku pozostały bez zmian, to pojawiło się też kilka nowości. Wśród nich jest między innymi lokata Witaj dla nowych klientów. Niestety nie jest dostępna dla dotychczasowych klientów Banku Smart, a jedynie dla nowych klientów Nest Banku.

Lokata Witaj to jeden z najlepszych depozytów na rynku dla małych kwot do 10 000 zł. Lokata zakładana jest na 3 miesiące z oprocentowaniem 4%. Tym samy dorównuje, a nawet przewyższa lokatę Happy w Idea Banku, gdzie po ostatnich zmianach 4% możemy uzyskać tylko przy wyborze okresu 2-miesięcy. Jeżeli wybierzemy okres 1 miesiąca lub 3 miesięcy to oprocentowanie lokaty Happy wynosi już tylko 3,5%. Co i tak jest jednym najwyższych na rynku przy obecnych stopach procentowych. Także przy 3 miesiącach lokaty Witaj w Nest Banku mamy lepsze oprocentowanie.

Minusem lokaty Witaj w Nest Banku w stosunku do Lokaty Happy w Idea Banku jest konieczność założenia konta osobistego w Nest Banku. Lokata Happy jest czystym produktem depozytowym bez jakichkolwiek dodatków i można ją założyć bez posiadania konta w tym banku.. Lokata Witaj w Nest Banku to produkt dla klientów zakładających konto w Nest Banku. Konto jest darmowe bez warunków. Czyli nawet jak z niego nie korzystamy to nie płacimy nic. Nawet karta bankomatowa jest darmowa bez warunku minimalnych płatności bezgotówkowych. Ogólnie jest to jeden z lepszych rachunków na rynku i jedno z niewielu kont darmowych bez warunków. Jednak dla niektórych osób może być to uciążliwe, bo nie chcą zakładać kolejnego konta.

Lokatę Witaj można założyć po założeniu Nest konta w Nest Banku przez internet przez okres 30 dni. Tyle mamy czasu na skorzystanie z tej oferty. Wszystko robimy przez Internet. Zakładamy rachunek, wykonujemy przelew weryfikacyjny z naszego innego konta. Potem składamy wniosek o lokatę Witaj za pomocą bankowości internetowej. cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny.

Ogólnie nasza opinia zarówno o kontach jak i lokatach w Nest Banku jest bardzo dobra na dzień dzisiejszy. Jak będzie dalej to czas pokaże, miejmy nadzieje, że nie przyjdzie nam zmienić tej opinii.

Źródła:
1. Nest Bank – recenzja konta i lokaty Witaj w serwisie Antyhaczyk
2. Nestbank.pl – strona Nest Banku
3. Opinie na forum Kredyciak.pl

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Artykuły finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
HSBC

HSBC należy do największych instytucji bankowo-finansowych na świecie. Grupa rozpoczęła działalność w 1865 roku jako jako Hongkong and Shanghai Banking...

Zamknij