www.vibank.pl > Obligacje banków

Obligacje banków

Luty 13, 2012

Na polskim rynku obligacji emitowanych jest coraz więcej papierów dłużnych różnych podmiotów. Na popularności zyskują obligacje korporacyjne. Głównie z powodu wysokiej stawki oprocentowania. „Emisja długu” jest jednym ze źródeł finansowania działalności wielu osób prawnych.

Wśród emitentów obligacji korporacyjnych znajdziemy między innymi banki, duże przedsiębiorstwa oraz firmy o uznanej marce. Pamiętajmy o tym, że wraz ze wzrostem oprocentowania obligacji, wzrasta ryzyko inwestycyjne. Lokując nasze oszczędności w papiery dłużne polskich banków powinniśmy być spokojni. Kryzys gospodarczy omija polskie banki. W dużej mierze jest to zasługa prowadzenia restrykcyjnej polityki kredytowej.

Nabywcy obligacji polskich banków raczej nie spotkają się z ryzykiem niewypłacenia odsetek. Stabilność sektora bankowego wzmacniana jest przez samych klientów. Chodzi o duże zaufanie do bankowych depozytów terminowych. Tylko w ubiegłym roku wartość lokat terminowych wzrosła o blisko 47 miliardów złotych.

Które banki w Polsce emitują obligacje korporacyjne:

– Getin Noble Bank
– Bank PKO BP
– Bank Pocztowy
– Bank Gospodarstwa Krajowego
– BOŚ Bank
– Bank Pekao Hipoteczny
– BRE Bank Hipoteczny

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Opinie3 komentarze

 

  1. Jakie obligacje ? napisał(a):

    Jakie konkretnie obligacje byście mi polecili ? Mam 5000 zł oszczędności i nie chciała bym ich stracić. Przy okazji coś zarobić oczywiście.

  2. Kazz napisał(a):

    Obligacje banków to dobra alternatywa na rynku inwestycyjnym. Porównywalne stopy zwrotu jak w przypadku obligacji koprporacyjnych znanych firm. Jakoś nie wierze w nagłe załamanie sektora bankowego w Polsce. Raczej bankom-emitentom nie grozi niewypłacalność. W opozycji do podmiotów gospdoarczych-dzisiaj upadają nawet wielkie firmy.

  3. Czy warto obligacje napisał(a):

    Według mnie nie warto inwestować w obligacje. Zbyt mały zysk. Chyba, ze komuś zależy na maksymalnie dużym bezpieczeństwie swoich pieniędzy, to zamiast do skarpety lepiej kupić obligacje.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Doradcy inwestycyjni w Expander

W założeniu doradcy finansowi wybierają dla klientów optymalne rozwiązania finansowe. W tym celu biura doradztwa finansowego powinny mieć przegląd całego...

Zamknij