www.vibank.pl > Obligacje banku PKO BP

Obligacje banku PKO BP

Wrzesień 12, 2011

O obligacjach, które na rynek chce wypuścić największy polski bank było głośno kilka miesięcy temu. Teraz głosy te powróciły. Wszystko za sprawą kolejnej emisji, która miała miejsce w środę. Warto przypomnieć, że Bank Polski PKO uruchomił w czerwcu tego roku program emisji obligacji. Ponieważ już dziś słyszy się jedynie głosy pozytywne, które go dotyczą, być może w roku następnym zostanie uruchomiony kolejny program. Nie ulega wątpliwościom, że jeszcze w tym roku bank ponownie wypuści na rynek transzę obligacji, które w łącznej kwocie, razem z pozostałymi emisjami, mają dać zysk w wysokości 5 mld złotych.

Emisje obligacji PKO BP są postrzegane jako niezwykle korzystne rozwiązanie fundingowe. Bank dalej zamierza pozyskiwać kapitał właśnie ta drogą, przy wykorzystaniu obligacji, pieniędzy z ich sprzedaży. Przypomnijmy, że w sierpniu na sprzedaży obligacji bank zyskał 1,25 mld zł, zaś we wrześniu 700 mln zł. Ta ostatnia oferta miała charakter niepubliczny.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Zarządzanie funduszami w Union Investment TFI S.A.

Oferta inwestycyjna tego funduszu skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do firm. Union Investment TFI S.A osiem razy...

Zamknij