www.vibank.pl > Obligacje skarbowe ze zmiennym oprocentowaniem

Obligacje skarbowe ze zmiennym oprocentowaniem

Luty 9, 2012

Obligacje skarbowe ze zmiennym oprocentowaniem, oznaczane są symbolem TZ. Wykup tych papierów dłużnych następuje po upływie trzech lat od emisji. Stawka oprocentowania ustalana jest w oparciu o wskaźnik WIBOR 6M. Zatem oprocentowanie aktualizowane jest co pół roku.

Nabywcami trzyletnich obligacji Skarbu Państwa mogą być osoby prawne, spółki bez osobowości prawnej oraz osoby fizyczne-zarówno rezydenci jak i nierezydenci. Należy zaznaczyć, że  trzyletnie obligacje notowane są na GPW w Warszawie. Sprzedaż tych obligacji w pierwszym okresie następuje po cenie emisyjnej. Kolejne sprzedaże naliczane są według następującego wzoru: cena sprzedaży=cena emisyjna+wartość naliczonych odsetek.

Sprawdź także inwestycje w obligacje Getin Noble Bank

Szczegóły oferty:

– cena emisyjna wynosi 99,9 proc.
– oprocentowanie 5,01 proc. brutto (pierwszy okres odsetkowy)
– możliwość zakupu obligacji w Banku PKO BP, przez Internet i telefon
– emisja co trzy miesiące

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Opinie (1)

 

  1. Mirosław Gdynia napisał(a):

    Obligacje Skarbu Państwa to chyba jedna z bezpieczniejszych inwestycji. Raczej nie ma szans na to, żeby na takiej inwestycji stracić pieniądze… chyba że państwo zbankrutuje.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Inwestycja w obrazy

Inwestowanie pieniędzy w sztukę i cenne obrazy to zajęcie dla wytrwałych. Rynek ten jest mało płynny jednak przynosi ponadprzeciętne stopy...

Zamknij