www.vibank.pl > Prognozy ceny złota – jaka będzie cena złota?

Prognozy ceny złota – jaka będzie cena złota?

Grudzień 5, 2011

Od czego zależy cena złota w przyszłości i ile będzie kosztowało złoto? – czynniki wzrostu. Tak się składa, że cena złota znajduje się w 10-letnim trendzie wzrostowym. Dlatego skupimy się na czynnikach decydujących o wzroście ceny tego szlachetnego kruszcu. Tym bardziej, że nadal optymistycznie rysuje się przyszłość dla poziomu ceny złota.

Od wieków ten surowiec traktowany jest przez inwestorów jako bezpieczna przystań w czasach dekoniunktury gospodarczej dla zgromadzonego kapitału. Odporność ceny na zawirowania rynkowe sprawia, że inwestycja w złoto pozwala zachować realną wartość pieniądza w czasie.  Na pozytywną i długoterminową wycenę złota wpływa szereg różnorodnych czynników. Poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki popytowo – podażowe wpływające na cenę złota w dłuższej perspektywie:

– brak nowych złóż złota
– rosnący popyt inwestycyjny na światowych rynkach: ze strony funduszy kapitałowych i inwestorów indywidualnych
– „drukowanie” pieniędzy w krajach dotkniętych kryzysem gospodarczym (rosnąca podaż pieniądza)
– presja inflacyjna w gospodarkach wschodzących
– rosnący dług publiczny krajów strefy Euro
– działania większości Banków Centralnych, polegające na zamianie rezerw walutowych na złoto
– światowy kryzys gospodarczy

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie15 komentarzy

 

 1. Karola napisał(a):

  To drukowanie pieniędzy to chyba dotyczy najbardziej takiego kraju jak USA. Chińczycy w takim tempie kupują ich obligacje, że biedne amerykańce nie nadążają dodrukowywać sobie dolarów 🙂 Na wzrost i prognozy cen sztabek złota czy nawet ceny złota w złomie wpływa za pewne także zwykły ludzki niepokój i popyt jaki jest na ten kruszec i to też musi ostro windować ceny w górę.

 2. bańka napisał(a):

  Szkoda, że nikt nie mówi o sytuacji, w której większość inwestorów zacznie realizować zyski z inwestycji w złoto. Jest to już dzisiaj przewartościowany kruszec-nawet nie chcę myśleć co się stanie, gdy ta bańka spekulacyjna pęknie!!!

 3. Mosiek napisał(a):

  Ile będzie kosztowało złoto ? To nie jest istotne patrząc z perspektywy kogoś, kto lokuje pieniądze w złoto, chcąc uchronić swoje oszczędności przed totalną stratą. Złoto to zabezpieczenie bez względu na przyszłościową wartość.

 4. Katarzyna napisał(a):

  Ile może kosztować złoto za rok. Mam trochę gotówki i będzie mi potrzebna właśnie pod koniec 2012 i szukam w co zainwestować moje pieniądze żeby jak najmniej traciły na wartości. Czy jest ryzyko , że cena złota w przyszłym roku będzie niższa niż teraz?

 5. Prognoza cen złota napisał(a):

  hehe każdy chciałby wiedzieć jaka będzie za jakiś czas cena złota i jakie jest ryzyko inwestycji w złoto… tylko, że to tak jak wróżenie z fusów i jedyne co można o złocie powiedzieć to to , że nie straci się na nim w okresie najbliższych kilku czy kilkunastu lat 🙂

 6. Co będzie z cenami złota napisał(a):

  Nie mam pojęcia co teraz robić i czy ładować kasę właśnie w złoto. Chyba nikt nie wie co będzie z cenami złota za rok i ogólnie w przyszłości…

 7. Jerry napisał(a):

  No cóż, można pewne sytuacje przewidzieć, jeśli chodzi o złoto.Gorzej,ze srebrem, mimo tak dużego niedoszacowania, w stosunku do złota. Polityka monetarna Stanów i Europy wygląda nie ciekawie. Sztuczne ratowanie przedłuża agonię euro, im dłużej ten cyrk będzie trwał, tym gorzej.Co ma upaść niech upadnie.Jestem za złotem jest ono pewnym gwarantem,ja inwestuje w nie jak również w srebro.(sztabki).

  Służę informacjami na ten temat

 8. Lukas napisał(a):

  Są instytucje gdzie mozna ulokować gotowke inwestując w złoto. Jest gwarancja zwrotu kapitału plus odsetki jakie sie uzyska rzędu do 15% w skali roku. A można inwestować na 3 miesiące, 6, 12 itd. Wystarczy wpisać w google lokaty w złoto i zaraz wyskoczy co, gdzie i jak 🙂

 9. perspektywa cen złota 2012 napisał(a):

  Perspektywy cen złota na rok 2012 są chyba optymistyczne jeśli popatrzymy na to co się dzieje w strefie euro? Jak padnie strefa euro to Ci co mają forsę wrzuconą w złoto powinni wyjść na tym do przodu i zarobić.

 10. Mam pytanie napisał(a):

  gdzie wedlug was najlepiej kupowac zloto i czy trzeba i warto przechowywac w jakims banku czy skarbcu? chodzi o niewielka sume ok 10 tys pln. dzieki za odp i ewentualne inne rady

 11. ECG Polska napisał(a):

  Czy ktoś miał z Was coś wspólnego z ECG Polska ? Macie jakieś doświadczenia w kupowaniu złota przez nich ?

 12. Sławomir Skorupski napisał(a):

  Jeśli kogoś interesuje zakup złota czy srebra to współpracuję z różnymi instytucjami.
  Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na maila. Odpowiem na wszystkie pytania.

 13. Dobra cena złota napisał(a):

  Sławomir, podaj do siebie kontakt. Interesuje mnie wstępnie Twoja oferta. Chciałbym poznać jakie możesz zaproponować aktualnie ceny złota.

 14. Tomek napisał(a):

  W obecnej sytuacji drukowania papierów na potęgę złoto wydaje się dość bezpieczne. Kto ma ochotę poroznawiać o inwestowaniu w złoto proszę pisać 🙂 Dam link do webinaru, gdzie można kilku ciekawych rzeczy o histporii i zarabianiu na złocie dowiedzieć się. list.eksperta@gmail.com

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Kontakt z redakcją

Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza - w sprawie zamieszczonych treści oraz reklamy.

Zamknij