www.vibank.pl > Prognozy dla rynku win na 2012 rok

Prognozy dla rynku win na 2012 rok

Marzec 21, 2012

Fala kryzysu finansowego, która została zapoczątkowana w zeszłym roku, praktycznie nie oszczędziła żadnego sektora gospodarczego. Istnieje jednak branża, w której panuje względny spokój i brak obaw o przyszłość. Mowa tutaj o rynku wina. Branża winiarska najlepiej rozwija się we Francji. Francuskie wina (głównie bordowskie trunki o najwyższej jakości) znajdują odbiorców na całym świecie. Tylko w zeszłym roku, łączna sprzedaż francuskich win wzrosła o 12 procent. Natomiast jeśli chodzi o ubiegłoroczny eksport bordowskiego trunku to wzrósł on o ponad 30 proc. – dane wartościowe.

Wino to drugi produkt eksportowy we Francji-biorąc pod uwagę ubiegłoroczną sprzedaż na poziomie 7 miliardów euro. Prognozy na najbliższe lata także są obiecujące. Producenci bordowskich win spodziewają się w najbliższych latach wzrostu obrotów z blisko 3,5 do 4,6 miliarda euro. Nastroje producentów napawają optymizmem i już w tym roku powinniśmy się spodziewać wzrostów cen win na światowych rynkach.

Duży popyt na francuskie wina jest wykazywany nie tylko przez konsumentów. Otóż wino to doskonała okazja inwestycyjna. Najpopularniejszą formą lokowania pieniędzy w wino jest strategia en primeur (zakup wina, które dopiero leżakuje w beczkach; udział w inwestycji od początku wzrostu ceny instrumentu bazowego). W Polsce organizacją inwestycji w wino, we wspomnianej formie en primeur zajmuje się między innymi Wealth Solutions.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Doradztwo inwestycyjne Xelion

Specjalnością firmy Xelion jest doradztwo inwestycyjne skierowane do klientów indywidualnych. Xelion oferuje także niektóre produkty bankowe, jednak nie trudni się...

Zamknij