www.vibank.pl > Skup złota – gdzie sprzedać złoto?

Skup złota – gdzie sprzedać złoto?

Grudzień 7, 2011

Sprzedaż złota z zarobkiem – gdzie można najlepiej sprzedać złoto w dobrej cenie? Niezależnie od posiadanych aktywów inwestycyjnych, przychodzi czas realizacji zysku. Taka sytuacja może nastąpić między innymi w przypadku posiadaczy złota(w sztabkach, monetach lub w biżuterii).

W złoto można inwestować na wiele sposobów (od instrumentów inwestycyjnych opartych na cenie złota do fizycznego nabywania sztabek złota), niestety inwestorzy indywidualni mają dość utrudniony dostęp do licencjonowanych instytucji zajmujących się fizycznym handlem złota. Inwestycja w złoto wcale nie jest taka łatwa i oczywista.

Decyzję o sprzedaży złota może przyspieszyć aktualna sytuacja rynkowa- wzrastająca od 10 lat cena złota i przewidywania dotyczące długotrwałej korekty na rynku złota. W Polsce istnieje kilka sposobów sprzedaży posiadanego złota np.:

– sprzedaż złota w lombardzie (najpopularniejsza forma;  szeroki dostęp do lombardów;  szybka sprzedaż, sprzedaż po zaniżonej cenie; do zrealizowania transakcji wystarczy mieć dowód osobisty i zaświadczenie stwierdzające, iż złoto nie jest kradzione)
– sprzedaż złota w komisie (komisy funkcjonują na podobnych zasadach co lombardy; z tą różnicą, że na zysk czekamy do chwili sprzedania złota przez komis)
– sprzedaż złota w skupie (po sprzedaży nie ma możliwości wykupu złota; sprzedaż według kursów londyńskich lub nowojorskich; cennik uzależniony od próby złota)
– sprzedaż złota w NBP (sprzedaż według ściśle określonych reguł; sprzedaż złota wyłącznie w idealnym stanie)
– sprzedaż on-line (aukcje internetowe np. Allegro, Kolekcjoner.nbp.pl; ogłoszenia w Internecie; internetowe skupy złota np. serwis Zlotagotowka.pl)

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie12 komentarzy

 

 1. Kto skupuje złoto w złomie? napisał(a):

  Jeśli chodzi o skup złota to lombardy według mnie są ostatnim miejscem gdzie można sprzedawać złoto. W lombardach skupują złoto, ale ceny jakie dają to chyba 1/5 oficjalnej ceny złomu więc nie dajmy się sfrajerować i lepiej poszukać jakiegoś złotnika, który skupuje złoto w złomie i na pewno zapłaci więcej.

  • mario napisał(a):

   Dokładnie! Lombardy nie są dobrym miejscem na zrobienie dobrego interesu. Nie wiem jak wam, ale lombardy kojarzą mi się z komuną i cwaniactwem na całej linii. Lepiej jest już wystawić posiadane złoto na aukcjach typu Allegro

 2. Jak sprzedać złoto z zyskiem napisał(a):

  Wszędzie trąbią o tym żeby kupować złoto i zachwalają jaka to super bezpieczna inwestycja i jest setka ofert ze złotem do kupienia. Tylko ja się pytam gdzie i jak w razie czego można to złoto sprzedać z dobrym zarobkiem? Nie sztuka nakupować i zainwestować kasy w złoto, ale sztuka na nim zarobić więc jeśli znacie miejsca gdzie warto i najlepiej opłaca się sprzedać złoto to piszcie swoje opinie.

 3. Sprzedam złoto napisał(a):

  Może wiecie gdzie korzystnie sprzedać złoto ?
  Mam do sprzedanie prawie kilogram złota w wyrobach jubilerskich. Pilnie potrzebuję sprzedać złoto.
  Proszę o kontakt.

 4. Jola napisał(a):

  Czy opłaca się sprzedać złoto ? Mam trochę złota w wyrobach – dostałam w spadku. Czy trzymać to czy lepiej sprzedać ?

 5. Szymon napisał(a):

  Osobiscie polecam firme Szymanski Gold-Shop z Warszawy i chyba tez maja punkt w Poznaniu.W stosunku do innych punktow maja najwyzsze ceny i bardzo uczciwie podchodza do tematu.Cena sa na ich stronie w internecie.

 6. Skup złota w Krakowie napisał(a):

  Czy może ktoś polecić dobry skup w Krakowie ? Nie chcę sprzedawać w lombardach bo płacą bardzo cienko.

 7. Basior z szerokim karkiem napisał(a):

  Faktycznie, Lombardy nie są dobrym miejscem na pozbycie się złota, ale nie mówcie że jubilerzy płacą więcej, bo to bzdura, wiem bo siedzę w tym od 8 lat.
  Jubiler ma tylko dobra cenę, jak sprzedaje, Lombardy płacą około 15-20zł mniej niż cena rynkowa.
  Serwisy aukcyjne to dosyć dobre rozwiązanie.
  A i pamiętajcie, zawsze jest więcej chętnych na zakup, niz sprzedających, wiec bądźcie pewni swego, bez znaczenia czy to monety czy złom jubilerski

 8. Gdzie sprzedać złoto napisał(a):

  Możecie polecić jakiś dobry skup złota w Trójmieście ? Mam do sprzedania trochę wyrobów w złocie po babci. Niestety pieniądze są mi potrzebne i muszę się pozbyć złota.

 9. marioszka napisał(a):

  Lombardy może nie są dobrym pomysłem na sprzedaż złota, ale już skup złota tak. Z ciekawości porównałam wymienioną w art. firmę Złota Gotówka i jej ceny z tymi, które proponuje lombard w moim mieście. Musze stwierdzić, że lombard daje faktycznie o 40% mniej niż skup złota on-line. Jesli miałabym więc wybierać, to tylko taką firmę, która daje faktyczną wartość złota (wiem, że to dalej cena skupu). Ceny skupu złota można znaleźć tutaj: http://www.zlotagotowka.pl

 10. Murale napisał(a):

  Porównujac oferty internetowych skupów złota to lepsze ceny niż wyżej wymieona zlota gotówka posiada: http://www.zlota-sztabka.pl/

 11. gdzie mogę sprzedać złoto? napisał(a):

  Mam trochę złotej biżuterii do sprzedania. Czy ktoś wie jak można korzystnie zamienić ją na gotówkę? Szukałem złotników, którzy mogli by skupić je ode mnie, ale w całej Warszawie oferowali takie ceny, że mi się to zupełnie nie opłaca.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Fundusze złota w Investors TFI

Podstawową funkcją ekonomiczną złota jest przechowywanie realnej wartości pieniądza-szczególnie w chwilach załamania gospodarczego. W złoto można inwestować na różne sposoby.

Zamknij