www.vibank.pl > Sprzedaż złota

Sprzedaż złota

Styczeń 19, 2012

Zastanawiając się nad punktami sprzedaży złota, przeważnie w pierwszej kolejności na myśl nasuwają nam się złotnicy. Tutaj przedmiotem kupna może być jedynie złoto ozdobne – szeroko rozumiana biżuteria, która posiada głównie walory estetyczne.

Poważniejsze zakupy złotego kruszcu (złoto inwestycyjne) dokonuje się wyłącznie w wyspecjalizowanych instytucjach finansowych lub na aukcjach internetowych. Nie jest to ryzykowna transakcja, gdyż w takim przypadku też otrzymamy certyfikat stwierdzający autentyczność i próbę złota.

Sprawdź również temat skup złota.

Równie dobrym posunięciem inwestycyjnym może być zakup monet kolekcjonerskich. Należy pamiętać, iż wartość kolekcjonerska podnosi atrakcyjność tego przedsięwzięcia. Dana kolekcja ma zupełnie inną wartość  niż poszczególne monety ją tworzące.

Kto i gdzie sprzedaje złoto w Polsce?

1. lombardy i złotnicy
2. komisy
3. portale internetowe(np. Kolekcjoner.nbp.pl; Zlotagotowka.pl) oraz aukcje(np. Allegro)
4. NBP
5. Mennica Polska
6. Alior Bank, BZ WBK, BOŚ Bank

W ostatnim czasie sprzedaż złota znacznie wzrosła na wspomnianych wyżej platformach. Przed realizacją transakcji warto porównać ceny kruszcu.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. Sprzedaż złota w Warszawie napisał(a):

    Potrzebuję kupić tanio złoto w Warszawie. Może to być złom złota. Mam na to 25 tys zł
    Czy możecie zaproponować jakieś miejsce gdzie nie zostanę oszukany ?

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Aviva

Grupa Aviva Sp. z o.o należy do międzynarodowej instytucji ubezpieczeniowo-finansowej Aviva(I w Wielkiej Brytanii i VI na świecie ubezpieczyciel). Dawniej...

Zamknij