www.vibank.pl > W co zainwestować pieniądze?

W co zainwestować pieniądze?

Sierpień 25, 2011

Każdy, kto posiada oszczędności, lub inne środki, których nie musi przeznaczać na konkretne cele może z powodzeniem zainwestować. Obecnie nie jest to jednak takie proste, ponieważ trendy na rynku się zmieniają i niełatwo określić, co zagwarantuje najbardziej miarodajny zysk.

Środowisko międzybankowe ma tą cechę charakterystyczną, że zawsze będzie poszukiwało jednak płynności kapitału i stąd doradztwo sektora ekonomicznego, który na bieżąco w prasie i sieci publikuje pomocne artykuły..

W co najlepiej zainwestować własne pieniądze ?

W co najlepiej zainwestować dzisiaj pieniądze? Opcji jest wiele, to jednak należy pamiętać, że każda z nich przynosi określone ryzyko. Do sposobów, które najczęściej służą polskim podatnikom w poszerzaniu zasobów swoich kont należą:

– inwestycje w kapitał trwały,

– inwestycje w zapasy,

– inwestycje krótkoterminowe,

– inwestycje długoterminowe,

– inwestycje w nieruchomości,

– inwestycje w aktywa giełdowe

Każda z nich wymaga podstawowej choćby znajomości działania inwestycyjnego, ponieważ bez takiej wiedzy merytorycznej sukces obłożony jest sporym ryzykiem procentowym. Nie jest to jednak przeszkodą, ponieważ zawsze można nadrobić zaległości w wiedzy i z życzliwą pomocą ze strony kompetentnych odsól właściwie deponować swoje pieniądze.

Wiele osób sposobu inwestowania poszukuje w funduszach emerytalnych i funduszach inwestycyjnych. Mogą one przybierać pasywną formę, ponieważ aktywność należy tutaj do banku, który zawiadamia agresywnością danych manipulacji. Klient sam może jednak decydować o tym, w jaki sposób jego kapitał będzie się powiększał. Przykładowo część posiadanych środków deponować na koncie osobistym z wysokim oprocentowaniem, a część przeznaczać na lokatę. Gdy termin kapitalizowania na niej gotówki dobiegnie końca może przekierować te środki na posiadany rachunek. W ten sposób szybciej się bogaci i nie jest zmuszony do standardowego „zamrażania”.

Bardziej zdeterminowani inwestują w gry pieniężne. Są one zdecydowanie szybsze, niż wieloletnie odkładanie gotówki na kontach, czy poprzez operowanie akcjami i obligacjami. Mają jednak kruchą podstawę, ponieważ takie inwestycje bardzo łatwo mogą się zakończyć fiaskiem gracza i w tym przypadku nie może być już żadnej mowy o zysku. Tym, którzy , mają w sobie sporą dozę cierpliwości ekonomiści polecają polisy. Jedną z nich jest inwestowanie w przyszłość swojego dziecka za pomocą tak zwanej polisy posagowej. Nie dotyczy ona samego wpłacającego i gromadzącego środki, ale jego potomstwa, które de facto jest przecież najlepszą inwestycją każdego rodzica, prawda?

Na topie inwestowania w czasach obecnych znajduje się z pewnością ukierunkowanie na nieruchomości oraz metale szlachetne. Każdy z wymienionych przypadków zawiera jednak określone haczyki. W pierwszej z wymienionej sytuacji inwestowanie dotyczy wykupu działek pod budowę, działań developera, lub mieszkania i domu na sprzedaż. Te zawsze są rentowne i nawet jeśli przez dłuższy okres czasu będą pustostanem, to wkrótce znajdzie się nabywca. Dom zawsze można sprzedać lub wynająć i pieniądz pozostanie w ruchu – chyba, że inwestor rzeczywiście nie znajdzie lokatora. Jest to jednak inwestycja wieloletnia. Inaczej wygląda samo wynajmowanie mieszkania, gdzie pieniądz dostarczany jest do ręki od razu, bez pośredników i oczekiwania. Metale szlachetne natomiast zawsze są w cenie, choć ich wartość uzależnia się od koniunktury rynkowej. Trend na złoto rośnie od 11 lat i nawet jeśli przeżywał drobne okresy spadkowe, zawsze znajdowało ono swoich nabywców. Obecnie lokata kapitału w tym metalu należy do jednej z najbezpieczniejszych i najpewniejszych.

Inwestowanie z pewnością nie jest proste i wymaga znajomości tematu. Nie można się jednak poddawać w przedbiegach, ponieważ kto nie ryzykuje, nie osiąga profitów. Od nas samych zależy w jaki sposób deponujemy swoją gotówkę i czy w ogóle to zrobimy. Warto zatrzymać się na tym temacie nieco dłużej, bo kiedy na świecie zapanuje kryzys, to sami dla siebie w tym czasie pozostaniemy najbardziej wiarygodni w sensie finansowym.

Tagi: inwestycje w kapitał trwały, inwestycje w zapasy, inwestycje krótkoterminowe, inwestycje długoterminowe, inwestycje w nieruchomości, inwestycje w aktywa giełdowe, inwestycje w złoto, akcje, obligacje, papier wartościowe, giełda, inwestycje w hazard

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie32 komentarze

 

 1. Aleksandra napisał(a):

  Ja stanowczo szukam inwestycji na których można zarobić więcej niż na tradycyjnych lokatach. Wiem, że wiąże się to także z większym ryzykiem jednak takie opcje jak wino czy złoto bardziej mnie przekonują niż lokaty bankowe.

 2. klient-FM Bank napisał(a):

  produkty finansowe oparte na „winie” lub „złocie” mimo dużej stopy zwrotu są naprawdę bezpieczne……złoto to surowiec, który jest gwarantem zysku od wielu lat-inwestorzy uciekają nawet w ten kruszec w chwilach załamania gospodarczego. Jeśli chodzi o wino to daje ono zarobić nawet 60 procent w skali roku!!!

 3. Stefano napisał(a):

  W co opłaca się dzisiaj zainwestować pieniądze? Na pewno złoto, wino i ogólnie surowce bo jest kryzys i nie ma co się ładować w niestabilne i lecące na głowę akcje na giełdzie.

 4. Lejer napisał(a):

  Też uważam że dobrze jest inwestować w wino oraz złoto. Jeśli jednak ktoś zainteresowany naprawdę agresywnym inwestowaniem polecam stronę: permanent.cba.pl
  W dobie kryzysu można zarabiać na spadkach! Wszystko na powyższej stronie.

 5. Damian napisał(a):

  Dziś to obecnie najbardziej sie opłaca inwestować w energię, a zwłaszcza odnawialną , bo ona musi się roziwjać kosztem tej konwencjonalnej. Także polecam OZE, ja zainwestowałem trochę gotówki w wiatraki, i mogę polecić, opłaca się bardziej niż inne lokaty bankowe, a od rynku finasowego jest bezpieczniejsze, bo od tego nie zależne.

 6. Tradek napisał(a):

  Nie ma prostrzej metody pomnożenia pieniędzy, jak poprzez giełdę. Dźwignia handlowa
  pomnoży je już na wstępie. Trzeba tylko poznać psychologię rynków. Można się tego nauczyć
  grając wirtualnymi pieniędzmi na początek. np. na plus500. W tym programie możemy też grać na darmowym bonusie, który dostaje się na start.

 7. Jan napisał(a):

  Moim zdaniem perspektywiczny jest nadal rynek nieruchomości w ciepłych krajach. Wiadomo że Bułgaria, Hiszpania itp już się Polakom przejadły ale istnieje jeszcze Cypr. Kraj w chwili obecny niedoceniany w naszym kraju. Posiada dobre wyniki gospodarcze a ceny nieruchomości systematycznie rosną.
  Polecam zapoznanie się ze strona nieruchomoscinacyprze.pl

 8. Magda napisał(a):

  W co teraz inwestować swoje pieniądze? Myślę, że trzeba jeszcze kilka miesięcy zaczekać aż ceny nieruchomości polecą na twarz do końca i wtedy za bezcen kupować mieszkania. Teraz zainwestować kasę można jeszcze w złoto, ale ja bym za długo nie trzymała bo banieczka ze złotem wcześniej czy później pęknie.

 9. W co inwestować w kryzysie napisał(a):

  W co najlepiej zainwestować w czasach kryzysu? Macie jakieś cenne rady o tym w co warto i opłaca się inwestować podczas kryzysu? Jakie są najlepsze inwestycje pieniędzy na kryzys?

 10. Michał napisał(a):

  Oferta przeznaczona dla osób z terenu całej Polski dysponujących wolnymi środkami. Nie jest to inwestycja, a współpraca.

  Nasza firma oferuje pewny zysk maksymalnie do 10% MIESIĘCZNIE. niezależnie od tego jak Państwa pieniądze dla nas pracują. Do wyboru są trzy oferty na 4%, 8% lub 10% w skali miesiąca.

 11. W co warto inwestować napisał(a):

  Piszcie więcej o tym w co najlepiej zainwestować wolne środki. Sprzedałem ostatnio trochę działek po ojcu i szukam najlepszego pomysłu na inwestycje.

 12. Warto inwestować w złoto ? napisał(a):

  Czy warto zainwestować w złoto na 6 miesięcy ? Nie wiem gdzie ulokować oszczędności właśnie na pół roku.

 13. Paweł napisał(a):

  Jak każdy poszukuję możliwości pomnażania swojego kapitału. Ostatnio znajomy polecił mi jedną firmę, która daje 2% zysku dziennego od zainwestowanego kapitału, czyli 60% w skali miesiąca. Ponadto jest zastosowana dźwignia, dzięki której można zwielokrotnić swój kapitał i zyski. Wiadomo, ryzyko istnieje (ale na giełdzie też istnieje), poczytałem wiele na temat firmy, jest wypłacalna oraz jest wiele pozytywnych opinii na jej temat. Zainteresowani proszę pisać na emaila z dopiskiem w temacie „inwestycja”

 14. Sylwek napisał(a):

  Witam panie Pawle!
  Chętnie zainwestuję „parę groszy” w tą firmę o której pan napisał. Proszę o podanie emaila pod którym można się z panem skontaktować.

 15. Obserwator napisał(a):

  A ja bym wszystkich przestrzegał przed takimi ofertami jak opisuje Paweł. Im bardziej szemrany interes oferujący większe zarobki, tym bardziej śmierdzący.
  Ludzie, nie bądźcie pazerni na pieniądze. Pomyślcie zanim zainwestujecie oszczędności.

 16. Szymon Szyszłak napisał(a):

  Tradycyjne lokaty to pomyłka. Nie przynoszą takiego zysku jaki czlowiek by oczekiwał. Sam szczerze się, przyznam jestem laikiem posiadającym spory kapitał, który chciałem odpowiednio zainwestować. Za pośrednictwem poznańskiej firmy Personal Finance (która zresztą organiżuje ciekawe fora edukacji finansowej na terenie kraju – dodam bezpłatne) udało mi się zainwestować z złoto. Na dziś dzień jestem bardzo zadowolony, oczywiście zobaczymy jak to będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości, jednak dziś moge tylko polecić. Zresztą można się wybrac do nich na otwarte forum edukacji finansowej i samemu wyciągnąc wnioski. Pozdrawiam, Syzmon.

 17. MariuszMioduszewski napisał(a):

  Ostatnio polecam swoim klientom produkt gwarantujący w umowie wysokie zyski. Od 18 do 26% w 12 miesięcy. Mało tego, jest on w pełni zabezpieczony przez Mennicę – kapitał i odsetki.
  Żadne lokaty nie zapewnią takiego zysku, a przy większych kwotach nawet takiego bezpieczeństwa.
  Pozdrawiam
  Mariusz Mioduszewski

 18. Yarecky napisał(a):

  ale napiszże cóż to za cudowny produkt, kochanieńki…

 19. Yarecky napisał(a):

  Do MariuszMioduszewski
  Przeczytałem na tej stronie, ale to wygląda na totalne bzdury jakieś, albo naciąganie na piramidę finansową.
  Nikt nie płaci takich odsetek z prawdziwą gwarancją ochrony kapitału i odsetek. A niby po co mu byli inwestorzy, którym płaciłby 20-30%? Wolałby po prostu wziąć kredyt oprocentowany na kilkanaście procent.

  Ludzie!!! Uważajcie na takie „oferty” !!!
  Moja znajoma straciła niedawno oszczędności życia (ok miliona zł). Koleś-firma gmbh wypłacał jej przez 2 lata niby odsetki (32% w skali roku). Wszystko gwarantowane, na umowie i w ogóle. Pewnego dnia okazało się, że więcej odsetek już jej nie wypłaci, nie mówiąc o kapitale (wypłacał w ten sposób jej własną kasę) i zniknął z resztą pieniędzy. Potem wyszło, że takich ludzi przerobił w ten sam sposób na pęczki. Zgarnął ładnych kilkanaście milionów (tylko o tylu wiem). „Firma” już nie istnieje, koleś teoretycznie nie ma majątku. Nie ma nawet miejsca zamieszkania. Prokuratura mówi, że szanse na odzyskanie kasy są żadne…

  Obserwując rzeczywistość inwestycyjną, dochodzę do wniosku, że wszędzie rządzi cwaniactwo i złodziejstwo na każdym szczeblu. A płacą tylko drobni jelenie jak my. Przyjrzyjcie się co się dzieje z kasą dla Grecji, która zbankrutowała w chwili pierwszej transzy pomocy z Unii na pokrycie bieżących zobowiązań na długo przed tym jak ogłosi formalne bankructwo (przecież stała się bankrutem już w chwili, gdy nie miała kasy na spłatę długów!!!). Kasa trafi głównie do francuskich banków, które topiły kasę w greckie obligacje. Kto wypłaca tą Unijną pomoc? Miliony europejskich podatników. A oszczędności kogo dotkną? Szary rozproszony lud. Płacimy więc podwójnie. Brzmi demagogicznie, bo to tylko skrót myślowy.

  Co się dzieje z kasą z wieloletnich oszczędności amerykanów w funduszach Madoffa? – Piramida finansowa już pękła…
  A skąd płynie kasa na ratowanie upadających banków? Z funduszy unijnych (czytaj z podatków zwykłych ludzi)

  Dziś nie ma nic pewnego. A tym bardziej pewnego i intratnego. Nie jestem demagogiem. Tylko obserwuję co się dzieje. Ale nie widzę niczego poza zwykłym naciąganiem milionów mrówek pracujących na korporacje finansowe i zwykłych oszustów finansowych.

  Miliony ludzi naciąga się na „inwestycje”, które nie tylko nie przynoszą znaczących zysków, ale i nie są zagwarantowane przez nic i nikogo.

 20. Kamil napisał(a):

  Witam panie Pawle za interesowała mnie pana oferta jednak mam duże wątpliwości co do tej oferty chciał bym sie dowiedzieć co to jest za firma abym mógł ja dobrze sprawdzić przed zainwestowaniem pieniędzy

 21. Norbert napisał(a):

  Preferuję rozwiązania częściowe. Czyli połowa pieniędzy bezpiecznie na lokacie, a druga połowa na inwestowanie. Inwestowanie to ryzyko i trzeba od początku mieć tego świadomość że można zyskać i będzie fajnie, albo i stracić – będzie się miało satysfakcję,że przynajmniej się próbowało. A pozostawić stratną inwestycję na dłużej i ona odrobi :). Tylko teraz co ważne, inwestujmy bez kosztów, bez tych opłat dla towarzystw, polis, czy nie wiadomo czego jeszcze. Można inwestować bezpośrednio, a jest to możliwe dzięku ETF, fundusze ETF. Znajdźcie brokera ETF i zapoznajcie się z tematem. Pozd.

 22. Piotr napisał(a):

  Zyskałem 2% dziennie

 23. jarek napisał(a):

  Ja inwetuję w swoje dzieci :). Edukacja, rozwój intelektualny, wychowanie po prostu.

 24. Adrian napisał(a):

  Witam.A w jakie wino najlepiej inwestować?

 25. Ania napisał(a):

  Przede wszystkim pierwsza rada dla wszystkich inwestujących to dywersyfikacja swoich oszczedności. Dziś szczególnie polecam inwestycje alternatywne czyli nie powiazane z gieldą ( dziela sztuki, wino a przede wszystkim nieruchomomość jaką jest ziemia(2014 otworzenie ziemi dla obywateli UE) i wcale nie trzeba mieć sporo pieniędzy jak ktoś ma jakieś pytania proszę śmialo je zadawać
  Pozdrawiam i życzę wielkich zysków

 26. Gdzie zainwestować ? napisał(a):

  Zalecam wszystkim rozsądek i rozwagę. Nie ładujcie całych swoich oszczędności w cudowne lokaty. Naprawdę nie wszystko złoto co się świeci.

 27. Aleksander napisał(a):

  Mam miejsce w górach na biznes. Kolo 3-5 lat kasa zwraca, inwestycja 200 000-400 000 zależy od wielkości rozbudowy atrakcyj.

 28. Iza napisał(a):

  Niestety skuteczne inwestowanie z dźwignią wymaga kilkunastu miesięcy praktyki i pracowania nad samodyscypliną, oraz najważniejsze usunięcia ze swojej pracy jakichkolwiek oznak hazardu, absolutnie wszystko musi być zaplanowane. Wiecie dlaczego tak mało ludzi może utrzymać się z forexu? Bo interesują się tym miesiąc, nie stają się od razu bogaci(cóż za niespodzianka;p) i rzucają to. Możecie przeczytać ciekawy tekst na ten temat tutaj: permanent.cba.pl/?pl_ewolucja-tradera,27

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Money Makers

Money Makers to firma trudniąca się zarządzaniem inwestycjami. Doradcy finansowi Money Makers swoje pierwsze kroki stawiali w Grupie ING i...

Zamknij