www.vibank.pl > W jakie dzieła sztuki jest najlepiej aktualnie inwestować?

W jakie dzieła sztuki jest najlepiej aktualnie inwestować?

Październik 24, 2011

Największą popularnością na rynku sztuki cieszą się dzieła malarskie. Dotyczy to zarówno polskiego jak i zagranicznego rynku. W ostatnim czasie w naszym kraju nastąpił spadek zainteresowania dziełami najwybitniejszych twórców. Jest sygnał dla miłośników i kolekcjonerów, że aktualnie można dokonać okazyjnych zakupów klasyków.

Światowe trendy inwestowania w sztukę kierują się obecnie w stronę rzeźb. Nie inaczej jest w Polsce. Według znanej rzeźbiarki Beaty Czapskiej również w Polsce widać pierwsze oznaki mody na rzeźby. Jest to widoczne między innymi w tłumnie odwiedzanych galeriach wystawianych ciekawe instalacje artystyczne. Jednak tak jak na każdym rynku nie ma co się kierować w 100 procentach trendami. Gdyż można ponieść straty w wyniku bańki spekulacyjnej.

Przed inwestycją w dzieła sztuki należy zaczerpnąć wiedzy u ekspertów i znawców sztuki. Najlepszym wyjściem jest zdywersyfikowanie portfela inwestycyjnego(kolekcji sztuki). Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że inwestycja w sztukę ma charakter długoterminowy.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. Inwestycja w dzieła sztuki napisał(a):

    Dzieła sztuki takie jak rzeźby lub obrazy to naprawdę trudny temat. Trzeba się znać i być fachowcem żeby nie kupić czegoś co nigdy nie będzie miało wartości. Piszcie jak rozpoznać wartościowe i dobre dzieła sztuki żeby to była dobra inwestycja pieniędzy. Po czym rozpoznawać i na co zwracać uwagę, gdy chcemy zainwestować własne pieniądze w sztukę.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Bezpieczny zakup złota – gdzie kupić pewne złoto.

Wiele osób planujących inwestowanie w złoto dostało w ostatnich czasach sporą nauczkę. Firma Amber Gold obiecująca spore zyski z lokat...

Zamknij